fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší správny súd sa o pár dní bude zaoberať odobratím bezpečnostnej previerky SBS Bonul

Bonul podanie správnej žaloby avizoval po tom, čo členovia výboru zamietli jeho odvolanie voči rozhodnutiu úradu o odobratí bezpečnostnej previerky.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR vytýčil na stredu 18. januára pojednávanie, na ktorom sa má zaoberať sporom súkromnej bezpečnostnej služby Bonul a Výboru Národnej rady SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.

Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, predmetom konania je preskúmanie rozhodnutia NBÚ. Bonul podanie správnej žaloby avizoval po tom, čo členovia výboru zamietli jeho odvolanie voči rozhodnutiu úradu o odobratí bezpečnostnej previerky.

Na skutočnosť, že súkromná bezpečnostná služba Bonul prišla o bezpečnostnú previerku upozornila ešte na jeseň 2020 Nadácia Zastavme korupciu, ktorá v tejto veci podala podnet na Národný bezpečnostný úrad.

„NBÚ uznal, že bezpečnostnú previerku najvyššieho stupňa by naozaj nemala mať firma, ktorá je zrejme prepojená na Norberta Bödöra,” skonštatovala vtedy nadácia s tým, že podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností by nemal mať previerku ten, kto je v kontakte so závadovými osobami alebo je sám z niečoho podozrivý.

Viac k témam: Bezpečnostná previerka, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší správny súd sa o pár dní bude zaoberať odobratím bezpečnostnej previerky SBS Bonul © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Máš vlastný unikátny štýl? Objavuj na GLAMI ponuku módy šitú na mieru užívateľa
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií