Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší správny súd SR má nových predsedov senátu, úspešní boli len štyria zo šiestich

S účinnosťou od 15. decembra sa predsedami senátov stali sudkyňa Kristína Babiaková a sudcovia Michal Matulník, Juraj Vačok a Juraj Vališ.

19.12.2022 (Webnoviny.sk) – Vo výberovom konaní na obsadenie šiestich miest predsedu senátu Najvyššieho správneho súdu SR boli úspešní štyria uchádzači. Ako ďalej informoval hovorca súdu Michal Hajtol, s účinnosťou od 15. decembra sa predsedami senátov stali sudkyňa Kristína Babiaková a sudcovia Michal Matulník, Juraj Vačok a Juraj Vališ.

„Výberové konanie pozostávalo z ústnej časti, v rámci ktorej členovia výberovej komisie overovali odborné znalosti uchádzačov potrebné na plnenie povinností predsedu senátu, ako aj ich organizačné schopnosti,“ povedal Hajtol.

Doplnil, že výberová komisia sa skladala z predsedu NSS SR Pavla Naďa, predsedníčky senátu Anity Filovej a podpredsedu súdu Mariána Trenčana.

Viac k témam: Senát, Súdnictvo, Výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší správny súd SR má nových predsedov senátu, úspešní boli len štyria zo šiestich © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií