fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd nemá vlastné dôstojné miesto, Šikuta označil situáciu za európsky unikát

Šéf najvyššieho súdu ešte v septembri 2021 oznámil, že súd sa bude dočasne sťahovať do prenajatých priestorov.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) – Pre kvalitný výkon súdnictva je dôležité aj materiálno-technické zázemie. Uviedol to predseda Najvyššieho súdu (NS) SR Ján Šikuta pri príležitosti tohtotýždňového stretnutia predsedníctva Siete predsedov najvyšších súdov členských štátov Európskej únie v Bratislave.

Roky nemá vlastné sídlo

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, Šikutu mrzí, že je to práve Najvyšší súd SR, ktorý roky nemá vlastné dôstojné sídlo. Situáciu zároveň označil za európsky unikát.

„Stav, keď najvyšší súd roky nemá vlastné sídlo a musí svoju činnosť reálne vykonávať v štyroch rôznych budovách, nie je trvalo udržateľný,” zdôraznil Šikuta.

Sídli na štyroch lokalitách

Šéf najvyššieho súdu ešte v septembri 2021 oznámil, že súd sa bude dočasne sťahovať do prenajatých priestorov. Budovu súdu na Župnom námestí v Bratislave, ktorá bola v havarijnom stave, bolo totiž potrebné rekonštruovať.

Následne v júni 2022 uviedol, že náklady na rekonštrukciu budovy sú odhadované na približne 25 miliónov eur. Najvyšší súd momentálne sídli na štyroch rôznych lokalitách.

Viac k témam: Havarijný stav, Rekonštrukcia, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd nemá vlastné dôstojné miesto, Šikuta označil situáciu za európsky unikát © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Sulík bude brániť seba aj SaS, odmieta nepravdivé informácie na sociálnych sieťach o odvolaní Matoviča či rokovaní so Sujom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií