Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd potvrdil správnosť odmietnutia obžaloby na advokáta Paru

Advokáta orgány stíhali pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Národná kriminálna agentúra ho zadržala v apríli 2022 v rámci akcie Kaifáš.

25.7.2023 (SITA.sk) – Senát Najvyššieho súdu SR na utorkovom neverejnom zasadnutí rozhodol o zamietnutí sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým odmietol obžalobu podanú na advokáta Mareka Paru.

Ako informoval tlačový odbor najvyššieho súdu, senát sa stotožnil so stanoviskom prvostupňového súdu, ktorý konštatoval závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu.

Advokáta orgány činné v trestnom konaní stíhali pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Národná kriminálna agentúra ho zadržala v apríli 2022 v rámci akcie Kaifáš. Údajne sa totiž podieľal na diskreditácii prokurátora ÚŠP Vasiľa Špirka.

Viac k témam: akcia Kaifáš, Obžaloba, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd potvrdil správnosť odmietnutia obžaloby na advokáta Paru © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií