Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd stanovil termín verejného zasadnutia v rámci protidrogovej akcie Krone 2, témou bude väzba obvinených

Akcia Krone 2 bola podľa polície pokračovaním akcie Krone/Joker z novembra 2022.

8.7.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na utorok 11. júla verejné zasadnutie, na ktorom sa má zaoberať väzbou obvinených v rámci policajnej protidrogovej akcie Krone 2.

Vyplýva to z rozpisu pojednávania súdov. Celkovo osem osôb, z ktorých jedna je príslušníkom Finančnej správy SR, bolo obvinených v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry ešte koncom júna. Akcia Krone 2 bola podľa polície pokračovaním akcie Krone/Joker z novembra 2022.

„Vykonaných bolo päť domových prehliadok, ako aj prehliadky iných priestorov a pozemkov, v rámci ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky, konkrétne kokaín a extáza. Taktiež bola zaistená finančná hotovosť vo výške viac ako 46 000 eur v rôznych menách a luxusné pánske náramkové hodinky rôznych značiek,“ uviedli koncom júna policajti.

Doplnili, že pri akcii zaistili aj zbrane a extrémistický materiál. Podľa medializovaných informácií je medzi obvinenými aj podnikateľ Alexander S. Ten spolu so svojím otcom Sergejom figuroval v kauzách spojených s korupciou na daňových úradoch.

Viac k témam: akcia Krone/Joker, daňové úrady, Drogy, Korupcia, obvinení, Súdy, Väzba, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd stanovil termín verejného zasadnutia v rámci protidrogovej akcie Krone 2, témou bude väzba obvinených © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií