fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd vytýčil dva nové termíny zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku

Bývalý vyšetrovateľ NAKA, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR opätovne vytýčil termíny verejného zasadnutia v prípade expolicajta Mariána Kučerku. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, termíny sú nariadené na 15. a 29. júna.

Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl. Dôvodom je podľa expolicajta to, že na Slovensku čelí nespravodlivému politickému procesu.

Napriek zatykaču na slobode

Miestne orgány ho začiatkom februára zadržali, keďže je na neho vydaný európsky zatykač, sudca v Sarajeve ho však po výsluchu prepustil na slobodu.

Expolicajt sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. Súd tak musel postupne odročiť alebo zrušiť už deväť termínov verejných zasadnutí. Marián Kučerka neúčasť ospravedlňoval zlým zdravotným stavom a následne azylovým konaním v Bosne a Hercegovine.

Odsúdený za prijímanie úplatku

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Prečítajte si tiež:
Envirovzdelávanie môže byť moderné aj zábavné

Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok. Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

Viac k témam: Akcia “Judáš”, Akcia “Očistec”, expolicajt, Kauza Judáš, Kauza Očistec, prijímanie úplatku, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd vytýčil dva nové termíny zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií