Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd vytýčil na budúci týždeň ďalší termín pojednávania v prípade expolicajta Kučerku

Kučerka sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

22.7.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na štvrtok 27. júla ďalší termín verejného zasadnutia v prípade expolicajta Mariána Kučerku. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Dôvodom je podľa expolicajta to, že na Slovensku čelí nespravodlivému politickému procesu. Miestne orgány ho začiatkom februára zadržali, keďže bol na neho vydaný európsky zatykač, sudca v Sarajeve ho však po výsluchu prepustil na slobodu.

Expolicajt sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku.

Súd tak musel postupne odročiť alebo zrušiť už 12 termínov verejných zasadnutí. Kučerka neúčasť ospravedlňoval zlým zdravotným stavom a následne azylovým konaním v Bosne a Hercegovine.

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok.

Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

Viac k témam: Kauza Očistec, Korupcia, Spolok Judášov, Súdny proces, Úplatky
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd vytýčil na budúci týždeň ďalší termín pojednávania v prípade expolicajta Kučerku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií