Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd zrušil rozsudok v prípade bývalého policajného funkcionára Reháka

Prípadom sa tak bude opäť zaoberať Špecializovaný trestný súd.

7.3.2024 (SITA.sk) – Prípad bývalého policajného funkcionára Jozefa Reháka sa vráti na Špecializovaný trestný súd.

Ako pre agentúru SITA potvrdil tlačový odbor Najvyššieho súdu SR, senát NS SR rozhodol na neverejnom zasadnutí dňa 5. marca tak, že zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica a vrátil vec súdu prvého stupňa aby ju v potrebnom rozsahu znovu prejednal a rozhodol.

Dostal 11 rokov

Bývalého policajného funkcionára Jozefa Reháka v kauze známej ako Judáš ŠTS v júli minulého roku odsúdil na úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 11 rokov nepodmienečne v ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia.

Obžalovaného totiž uznal za vinného zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a dva skutky prijímania úplatku. Sudca zároveň uložil Jozefovi Rehákovi trest prepadnutia majetku a trest zákazu vykonávať povolanie verejného činiteľa na päť rokov.

Obžalovaný, ani jeho obhajca sa na vyhlásenie rozhodnutia súdu nedostavili, prítomný bol okrem sudcu len prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Pracoval pre sýkorovcov

Podľa obžaloby Jozef Rehák v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pod prezývkou „Dodo“ pre zločineckú skupinu sýkorovcov, pre ktorú mal za finančnú odplatu zisťovať informácie z prostredia polície.

Takisto bol obžalovaný z korupčných skutkov, do ktorých boli zapojení aj ďalší policajní funkcionári. Jozef Rehák ešte na začiatku procesu v januári 2022 uviedol, že sa cíti byť nevinný.

Bývalého riaditeľa úradu zvláštnych policajných činností obvinili v rámci kauzy Judáš. Pôvodne bol od decembra 2020 stíhaný väzobne, v apríli 2021 ho však prepustili na slobodu. Najvyšší súd totiž dozorovému prokurátorovi vyčítal nekonanie pri žiadosti obvineného o prepustenie.

Viac k témam: Kauza Judáš, Korupcia, Súdy, Sýkorovci, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd zrušil rozsudok v prípade bývalého policajného funkcionára Reháka © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií