fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Najvyššia budova v Česku bude mať tvar ľode

Máte tip? napíšte nám mailom

Stavba najvyššej budovy Top Tower v Čechách by mala podľa plánu trvať približne tri roky. Vysoká bude až 135 metrov. Jej dizajn by mal pripomínať loď. 

Najvyššiu budovu v Čechách Top Tower sa chystá postaviť developerská spoločnosť Trigema. Stáť by mala v Nových Butovicích v Prahe. Na návrhu sa podieľali sochár David Černý a architekt Tomáš Císař zo štúdia Black n’ Arch. „Projekt Top Tower pripravujeme už viac ako dva roky a finálnej podobe predchádzalo osem iných variantných riešení. V priebehu tohto času sme zbierali a stále ešte zbierame podnety od odborníkov, dotknutých orgánov štátnej správy a samosprávy a samozrejme aj názory verejnosti,“ povedal pre portál idnes.cz predseda predstavenstva Trigemy, Marcel Soural. Firma ešte oficiálne neuviedla, či má ku stavbe všetky potrebné povolenia.

Top Tower nenaruší panorámu mesta

Top Tower má nadväzovať na novú takmer kilometrovú pešiu zónu, ktorá vedie od stanice metra Nové Butovice cez centrálne Slnečné námestie k stanici metra Hůrka. Pripravený projekt by sa mal nachádzať mimo ochranné pásmo mestskej pamiatkovej rezervácie a mimo oblastí zákazu výškových stavieb. Budova má v najvyššom bode ponúknuť verejne prístupnú vyhliadku, kam sa návštevníci dopravia výťahom. Bude určená pre nájomné bývanie, v nižších podlažiach Trigema plánuje kancelárie a multifunkčné kultúrne centrum prepojené s verejne prístupnou strešnou záhradou.

Prečítajte si tiež:
Viete, čo je pergola?

V prízemí a druhom nadzemnom podlaží majú byť najmä obchody a prevádzky rôznych typov služieb. V podzemí sú naplánované parkovacie miesta pre verejnosť, ktoré by mali podľa doterajších plánov fungovať v neobmedzenom čase celý deň. Súčasťou projektu Top Tower sú úpravy verejnej pešie zóny medzi oboma vstupmi a výstupmi zo stanice metra Nové Butovice. Trigema podľa Sourala začala tiež prípravu výstavby nového parkovacieho domu pri križovatke Petržílkova a Bucharova ulice s kapacitou 360 miest. Mal by stáť 200 metrov od budovy a nahradiť existujúcu kapacitu 60 miest.

Aktuálne si prvenstvo drží budomova AZTOWER. AZTOWER podľa jej tvorcov predstavuje modernú, ekologickú a ekonomicky úspornú budovu s rekordnou výškou 111 metrov. Budova je dominantou južného predmestia Brna.

Zdroj:idnes.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií