fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyššia sledovanosť a Summoner’s Cup po tretí krát pre SKT T1

Máte tip? napíšte nám mailom

Kórejský profesionálny e-sport tím v hre League of Legends (LoL) SKT T1 získal najcennejšiu trofej už tretí krát po rokoch 2013 a 2015. O víťazovi sa rozhodlo až v poslednom možnom zápase s konečným výsledkom 3:2

logo počítačovej hry LoL
League of Legends

Aj tento rok sa potvrdila dominancia kórejských tímov už v skupinovej faze. ROX Tigers, SKT T1 a Samsung Galaxy ako zástupcovia krajiny z kórejského poloostrova postúpili do play-off z prvého miesta.

SKT T1 vo štvrťfinále narazili na čínsky tím Royal Never Give Up, kde zvíťazili 3:1 na zápasy.
V prvom zápase sa aj napriek prehre vyznamenal hráč z kórejského tímu Bang, ktorý s Ezrealom podal solídny výkon a skončil so skóre 5/1/1.
Druhý zápas sa už niesol v jasnej dominancii SKT T1, kde v 44. minute vyhrali jasným rozdielom 13:3.
Podobná situácia nastala aj v ostatných dvoch zápasoch a bez väčších problémov postúpili do semifinále.

Súboj medzi jedným národom. Kórea versus Kórea. SKT T1 narazili na svojich kolegov ROX Tigers, s ktorými sa stretli aj na minuloročných majstrovstvách vo finále, kde ich zdolali hladko 3:0 na zápasy.
V semifinále počas všetkých piatich zápasov sa bolo načo pozerať. Hralo sa z jednej strany na druhú, nechýbali zaujímavé situácie alebo súboje o Barona či Draka.
Finálovú účasť po veľmi vyrovnanom semifinálovom stretnutí si senzačne vybojovali SKT T1 v konečnom pomere 3:2.

Prečítajte si tiež:
Google ruší projekt lietajúcich dronov, ktoré mali šíriť internet. Prečo?
Pohár vyvolávača
Summoner’s Cup

Finále majstrovstiev sveta sa uskutočnilo v Los Angeles, Staples Center. Opäť sa stretli proti sebe dva tímy z Kórey. Proti úradujúcemu šampiónovi nastúpili Samsung Galaxy (SSG), ktorý Summoner’s Cup zodvihli nad hlavu v roku 2014.
Prvý zápas vyhrali SKT T1 po melodráme v 55. minute. Najväčším pútačom tohto zápasu bol hráč SSG CuVee, ktorý s Poppy za nadpriemerne dlhý zápas skončil so skóre 0/0/8.
SKT T1 v druhom zápase senzačne vyhrali rozdielom 20:3 a na zápasy to už bolo 2:0.
Najvyrovnanejší zápas na tohtoročných majstrovstvách bol práve ten tretí, kedy SSG už museli riskovať, čo im aj vyšlo. SSG vyhrali po neskutočných 71 minútach a boli stále v hre o Summoner’s Cup. Následne zvíťazili aj v ďalšom zápase a séria musela poskytnúť posledné piate stretnutie.
Rozhodujúci súboj skončil v 50. minute. Víťazom sa stáva po druhý krát v rade a celkovo tretí krát SKT T1.

Tohtoročné majstrovstvá sveta v počítačovej hre LoL boli najsledovanejším e-sport turnajom v histórií. Podujatie si pozrelo vyše 70 miliónov herných nadšencov. V porovnaní s rokom 2014, kedy sa na turnaj pozrelo 32 miliónov ľudí, vidno, že o LoL rastie záujem.

Foto: DevianArt, Gamepedia

Prečítajte si tiež:
Žena sa rozhodla vynosiť bábätko bez mozgu. Za jej smutným príbehom sa skrýva obrovské gesto, ktoré si zaslúži obdiv a uznanie!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií