fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najzdravšie čaje na svete! Máte dnes chuť na matcha čaj alebo lapacho?

Máte tip? napíšte nám mailom

Čaj patrí celé stáročia k najobľúbenejším nápojom, ktorý si doprajú ľudia po celom svete. Vedeli ste, ktoré patria medzi tie najzdravšie? Nie sú iba chutné, ale aj mimoriadne prospešnú zdraviu.

Najzdravšie čaje na svete – Lapacho

Možno ste o ňom ešte nepočuli. Lapacho znie tak exoticky. Bez problémov ho ale zoženiete aj u nás a rozhodne patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete skúsiť. Je dobrý nielen ako doplnok pri liečbe rôznych ochorení, ale tiež ako prevencia. Lapacho  pochádza z juhoamerického dubu, ktorý žije až 600 – 800 rokov. Zaujímavé je aj to, že ho nenapádajú škodcovia. Obsahuje látky, ktoré majú protibakteriálne, protiplesňové, antibiotické, protirakovinové a detoxikačné účinky, vitamíny, minerály aj bielkoviny. Chráni bunky pred rakovinou, detoxikuje organizmus, podporuje trávenie, upokojuje nervový systém, znižuje tlak a je prevenciou pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Tak na zdravie! Patrí medzi čaje, ktoré treba ochutnať.

najzdravšie čaje

Matcha čaj

Tento japonský zelený čaj sa vyrába tak, že lístky sa rozomelú na prášok. Vyznačuje sa špecifickou chuťou a výhodou je, že sa dá pripraviť horúci aj studený. Viete, prečo si treba občas dopriať šálku tohto zeleného pokladu? V jednej šálke čaju matcha je pomer živín ako v približne 10-tich šálkach zeleného čaju. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, vitamíny a ďalšie prospešné látky. K tým najlepším účinkom patrí podpora imunity, prevencia pred rakovinou, detoxikácia tela, podpora trávenia, znižovaniu cholesterolu, dodáva energiu a podporuje myseľ a funkcie mozgu.

Prečítajte si tiež:
Chcete schudnúť? Tak potom odhaľte týchto 5 psychologických mýtov o chudnutí

Zelený čaj

Zelený čaj sa prezentuje ako jeden z najlepších čajov, aké si môžete kúpiť. Je produktom z rastliny čajovník čínsky, tak isto ako čierny čaj. Rozdiel medzi nimi je v tom, že zelený čaj neprechádza fermentáciou a preto je jemnejší a svetlejší. Naozaj kvalitný je ten sypaný a vtedy má aj príjemnú a lahodnú chuť. Ak ste vyznávači zdravého životného štýlu, pravdepodobne ste ho do svojho pitného režimu zaradili pre mnoho pozitívnych účinkov. Podporuje imunitný systém, chráni pred vznikom rakoviny, detoxikuje, má protizápalové účinky, spomaľuje proces starnutia buniek, zlepšuje pozornosť a koncentráciu, dodáva energiu a zlepšuje trávenie.

čaj
Pixabay.com

Čierny čaj

Čierny čaj prechádza rôznymi technickými procesmi ako je sušenie, fermentácia a vypaľovanie. Vďaka tomu má tmavú chuť a tmavú farbu. Spolu so zeleným čajom patria k tým najobľúbenejším. Prečo si v zime dopriať šálku voňavého čierneho čaju? Podporuje imunitu, prečisťuje organizmus a chráni ho pred rôznymi ochoreniami, znižuje vysoký tlak, zlepšuje trávenie a sústredenosť a v neposlednom rade dodáva energiu.

Biely čaj

Biely čaj je nápoj s jemnou chuťou, pretože sa vyrába s horných lístkov vrchných vetvičiek čaju. Lístky sa prirodzene sušia na slnku a následne sa balia a predávajú. Jeho farba je biela až číra a neobsahuje veľa kofeínu.  Patrí medzi najzdravšie čaje, ktoré sú prospešné zdraviu a kráse. Podporuje obranyschopnosť, detoxikuje, spomaľuje starnutie, podporuje trávenie, chráni srdce, prečisťuje srdce, znižuje cholesterol i vysoký tlak.

Najzdravšie čaje na svete – pili ste ich už?
Pixabay.com

Prečítajte si tiež:

5 zelených superpotravín: Poznáte silu čaju matcha či zeleného jačmeňa?

Aký čaj si pripravujete najradšej?

Prečítajte si tiež:
Najlepší čas pre najlepšie kamarátky. Užite si ho na veľtrhu krásy INTERBEAUTY

Zdroj: lepsiden.sk  peknetelo.eu

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií