fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA navrhla obžalovať Zoroslava Kollára v kauze Víchrica, obvineniu čelí aj bývalý sudca

Obvinení sú stíhaní za spolu 11 skutkov týkajúcich sa rôznych súdnych konaní.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.12.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) navrhol podať obžalobu na tri osoby figurujúce v kauze Víchrica tykajúcej sa korupcie v súdnictve. Potvrdil to Policajný zbor SR. Jedným z nich je podnikateľ Zoroslav Kollár a ďalším bývalý sudca Richard M.

Dňa 15. decembra ukončil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry trestné konanie voči obvineným R. M., Z. K. a T. K. s návrhom na podanie obžaloby,” potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa policajného prezídia Karolína Barinková.

Obvinení sú podľa nej stíhaní za spolu 11 skutkov týkajúcich sa rôznych súdnych konaní, a to pre prečin podplácania a zločin zasahovania do nezávislosti súdu, preto ďalšie otázky je potrebné adresovať príslušnej prokuratúre a súdu.

Viac k témam: Akcia Víchrica, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA navrhla obžalovať Zoroslava Kollára v kauze Víchrica, obvineniu čelí aj bývalý sudca © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií