fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA obvinila na podnet ministra Budaja šesť osôb z machinácií vo verejnom obstarávaní u štátnych vodohospodárov

Vyšetrovanie sa týka verejného obstarávania v Slovenskom vodohospodárskom podniku, š. p. z rokov 2018 až 2019, išlo o modernizáciu a ekologizáciu výrobných zariadení v Kameňolome Devín.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.3.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) Prezídia Policajného zboru obvinila šesť osôb, dve právnické a štyri fyzické osoby z machinácií vo verejnom obstarávaní v štátnom podniku Slovenský vodohospodársky podnik z čias bývalej vládnej garnitúry z akcie Stonehenge, ktorý patrí pod Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR).

Vyšetrovanie sa uskutočňuje na podnet povereného ministra životného prostredia Jána Budaja, ktorý upozornil na tieto korupčné praktiky. Informovalo o tom v tlačovej správe MŽP SR.

Korupcia neobišla ani Budajov rezort

Súčasná opozícia podľa Budaja zanechala „Augiášov chliev“, ktorý sa doposiaľ nepodarilo vyčistiť.

Orgány činné v trestnom konaní majú v súčasnosti rozviazané ruky a robia si svoju prácu. Máme jedinečnú šancu urobiť poriadok, zastaviť korupciu, ktorá neobišla ani Slovenský vodohospodársky podnik, zabezpečujúci starostlivosť o vodné toky a na nich vybudovaný majetok,“ zdôraznil minister Budaj.

Vyšetrovanie sa týka verejného obstarávania v Slovenskom vodohospodárskom podniku, š. p. z rokov 2018 až 2019. Išlo o modernizáciu a ekologizáciu výrobných zariadení v Kameňolome Devín.

Akcia Stonehenge

Podmienky mali byť účelovo prispôsobené na mieru konkrétnemu uchádzačovi, aby ostatní, skutoční záujemcovia, nedokázali splniť nastavené technické parametre,“ uvádza sa vo vyhlásení polície. Víťaz mal získať neoprávnený prospech v sume viac ako 400-tisíc eur. Aktuálne prebiehajú procesné úkony. V tejto chvíli nie je podľa polície možné poskytnúť viac informácií.

Prečítajte si tiež:
Bývalý operatívec NAKA Kaľavský sa na súd nedostavil, v Bosne a Hercegovine požiadal o azyl

Od skorých ranných hodín z utorka 28. februára zasahovala na viacerých miestach západného, stredného aj východného Slovenska NAKA. Ako na sociálnej sieti informoval Policajný zbor SR, ide o akciu s krycím názvom Stonehenge.

Viac k témam: Korupcia, Machinácie, Obvinenie, Stonehenge, Verejné obstarávanie
Zdroj: SITA.sk – NAKA obvinila na podnet ministra Budaja šesť osôb z machinácií vo verejnom obstarávaní u štátnych vodohospodárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií