Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naka obvinila v rámci akcie Frajer mladíka z terorizmu, zaistila aj návod na výrobu bômb

Vyšetrovateľ zároveň navrhuje väzobné stíhanie mladého muža.

9.6.2023 (SITA.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci akcie Frajer mladíka z Košíc zo zločinu niektorých foriem účasti na terorizme, zločinu rozširovania extrémistického materiálu a prečinu prejavovania sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Vyšetrovateľ zároveň navrhuje väzobné stíhanie mladého muža. Ako ďalej v tlačovej správe informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, polícia počas akcie úzko spolupracovala aj s členmi pedagogického zboru školy, kde mladíka zadržali.

Počas domových prehliadok policajti okrem iného zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín a pyrotechniky, dátové nosiče, výbušninu (trhavinu), ako aj návod na výrobu bômb,“ uviedla Bárdyová.

Viac k témam: bratislavská polícia, Extrémizmus, Krimi, Kriminalisti, Protiteroristická akcia, Terorizmus
Zdroj: SITA.sk – Naka obvinila v rámci akcie Frajer mladíka z terorizmu, zaistila aj návod na výrobu bômb © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií