fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA opäť zasahuje v prípade korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv v Žilinskom a Trenčianskom kraji

Máte tip? napíšte nám mailom

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie “REZERVA” pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Správy štátnych hmotných rezerv SR a od rána vykonáva zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji, informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť.

Polícia obvinila bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána Kičuru

Proti Kičurovi bolo vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti ešte v apríli. ,,Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a úkony smerujúce k náležitému objasneniu skutkového stavu v predmetnej veci nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,” uviedla vtedy na sociálnej sieti polícia.

Predražené testy

Po kontrole Kičurovi predstavitelia vlády vyčítali nákup 200 tisíc balení rýchlotestov na COVID-19. Firma podľa neho deklarovala, že testy sú odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), ich cena sa pohybuje od 20 do 40 eur a pomohli zvládnuť hlavnú vlnu ochorenia vo Wuchane.

Podľa jeho slov ich vyrába renomovaná čínska firma. Kičura tiež upozornil premiéra, aby vážil slová, po jeho kritike sa firma ostro ohradila.

Prečítajte si tiež:
Vláda SR pod vedením P. Pellegriniho rokovala posledný krát. Premiér ministrom poďakoval

Syn kúpil byty za státisíce eur

Krištof Kajetán Kičura sa stal vlastníkom dvoch bytov 17. a 18. marca 2020. Kúpnu zmluvu podpísal najneskôr 12. marca. Na liste vlastníctva nie je zapísané žiadne záložné právo, čo signalizuje, že Kičura mladší kupoval byty bez hypotekárneho úveru, uvádza Sme s tým, že ceny bytov sa v lokalite pohybujú v státisícoch eur.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií