fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA v rámci akcie Valentín zadržala Trnku, košického župana podľa Rašiho dobiehajú jeho kauzy

Zásah NAKA na východe Slovenska a obvinených je už päť ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 17. februára 11:06

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje od skorých raných hodín na východe Slovenska v rámci akcie Valentín, zameranej na ekonomickú trestnú činnosť. Na sociálnej sieti o tom informovala Polícia Slovenskej republiky.

Celkovo zadržali šesť osôb

Ako informuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) GP SR na sociálnej sieti, doposiaľ bolo vo veci vznesené obvinenie piatim osobám, a to pre pokračovací zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe spáchaný formou spolupáchateľstva.

Celkovo bolo zadržaných šesť osôb a aktuálne sú realizované domové a iné prehliadky. „V súčasnosti sú vykonávané nevyhnutné procesné úkony a bližšie informácie poskytneme, keď to situácia umožní,” uvádza ÚŠP. Podľa informácií, ktoré priniesol portál Aktuality.sk je medzi zadržanými aj Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja (KSK).

Machinácie vo verejnom obstarávaní

Nezaradený poslanec parlamentu Richard Raši (Hlas-SD) v súvislosti so zadržaním Trnku uviedol, že po mesiacoch klamstiev a zľahčovania počas kampane sa ukázalo, že košického župana jeho kauzy dobiehajú.

„Machinácie vo verejnom obstarávaní pri predraženom nákupe teplomerov, tatroviek, netransparentné obstarávania opráv ciest, či účelové nákupy pozemkov, ktoré župa predtým predala, nemohli zostať bez povšimnutia polície,” uviedol Raši.

Prečítajte si tiež:
Vstup Slovenska do Únie bol podľa Hegera civilizačný pokrok, podľa premiéra máme byť svetlom na majáku pre Ukrajinu

Dodal, že je mu ľúto, že sa Trnkovi pre netransparentnú kampaň pri župných voľbách opäť podarilo oklamať obyvateľov košického kraja a že ho opäť zvolili do funkcie.

Viac k témam: Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK)
Zdroj: SITA.sk – NAKA v rámci akcie Valentín zadržala Trnku, košického župana podľa Rašiho dobiehajú jeho kauzy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií