fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA zadržala počas akcie „Pilát“ ďalších bývalých funkcionárov finančnej správy

Akcia sa podľa špeciálneho prokurátora Lipšica týkala trestnej činnosti v oblasti finančnej správy.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2023 (SITA.sk) – Štyri osoby boli v utorok zadržané v rámci akcie Pilát, ktorá sa rovnako ako akcia Mamonár týka trestnej činnosti v oblasti finančnej správy.

Ako pre médiá povedal špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, zadržanými sú bývalí funkcionári finančnej správy. Obvinenia však podľa neho zatiaľ neboli vznesené nikomu a osoby boli zadržané v pozícii podozrivých.

„V danej veci ide o podozrenie z korupčnej trestnej činnosti,” povedal Lipšic s tým, že osoby údajne poberali finančné prostriedky za to, aby nevykonávali colné kontroly u vybraných veľkých podnikateľských subjektov. „Tým, že sa vykonávajú prvotné úkony, tak by nebolo taktické prezrádzať ďalšie podrobnosti,” dodal Lipšic.

Viac k témam: Akcia “Mamonár”, akcia “Pilát”, Korupcia, Špeciálny prokurátor
Zdroj: SITA.sk – NAKA zadržala počas akcie „Pilát“ ďalších bývalých funkcionárov finančnej správy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií