fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nákaze COVID-19 podľahla iba 21-ročná žena, ktorá netrpela žiadnym iným ochorením

Mladá žena mala celý život pred sebou.

Ak si niekto stále myslí, že môže zľahčovať ochorenie COVID-19, lebo je to podľa neho len trošku silnejšia chrípka, ktorá ho nemôže zabiť, mal by mu byť varovaním príbeh dievčaťa z Veľkej Británie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako najmladšia obeť nákazy COVID-19 sa vo Veľkej Británii eviduje Chloe Middletonová z mesta High Wycombe v grófstve Buckinghamshire, ktorá ochoreniu podľahla v utorok.

Chloe Middletonová bola dovtedy zdravou ženou, u ktorej sa pred zistením COVID-19 neevidovali žiadne závažné ochorenia. Napriek tomu po rýchlom priebehu ochorenia, mu podľahla.

Dojemný status napísala na sociálnej sieti facebook teta zosnulej Chloe. Vyzvala ľudí, aby rešpektovali štátne nariadenia a aby sa chránili, pretože vírus sa nešíri sám ale ho šíria ľudia.

PRI

Ako najmladšiu obeť COVID-19 vo Veľkej Británii by sme mohli zaradiť 18-ročného chlapca. Ten mal nový koronavírus, no zároveň trpel aj ďalšími vážnymi ochoreniami, preto nie je zaradený medzi oficiálne obete zákerného koronavírusu.

Aj tento smutný príbeh je mementom, kedy nám musí byť jasné, že COVID-19 nie je nebezpečný len pre starších a chorých ľudí, ale môže zobrať život aj mladým a zdravím ľuďom. Stále však platí, že pravdepodobnosť úmrtia sa zvyšuje s vekom a s ďalšími ochoreniami.

V Anglicku sa zatiaľ nakazilo na COVID-19 už 9 500 ľudí a oficiálne mu podľahlo 465 osôb.

Prečítajte si tiež:
Pribudlo 29 pozitívnych testov na koronavírus. Najviac ich bolo v tomto okrese

Informáciu o najmladšej obeti ochorenia vo Veľkej Británii priniesol magazín Metro.

„Všetci ľudia, ktorí si myslia, že je to „len” vírus, by sa mali zamyslieť. Hovorím z vlastnej tragickej skúsenosti, tento takzvaný vírus si zobral život mojej 21-ročnej dcéry,” napísala matka Chloe Middletonovej na facebooku.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj METRO
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií