fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nakupovať ekologicky možno aj v bežnom obchode. Dá sa to TAKTO

Máte tip? napíšte nám mailom

Nakupovať a neškodiť prírode sa dá aj v bežnom obchode, nie len v predajniach, kde predávajú potraviny bez obalov.

Čoraz častejšie sa na nás zo všetkých strán valia informácie o neuveriteľnom množstve plastového odpadu, ktoré zaplavuje našu prírodu. Aj napriek všakovakým výzvam na zmenu, odpadu je stále obrovské množstvo. Preto by sme si mali uvedomiť to najpodstatnejšie – ak chceme urobiť zmenu vo svete, musíme začať od seba.

Takto rozumne uvažuje aj žena, ktorá sa rozhodla zmeniť svoj spôsob nakupovania. Namiesto toho, aby ovocie a zeleninu dávala do igelitových sáčkov, prišla s iným, ekologickejším nápadom. O ten sa rozhodla podeliť aj fotografiou na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom. K fotke pridala aj takýto popis: Ja na nákup nosím buď svoju vlastnú tašku, alebo si zoberiem krabicu. Sáčky nepoužívam vôbec a nálepky s váhou si lepím na ruku, ktoré potom nasnímame.  

V komentároch sa objavilo veľa názorov, mnohé zmýšľanie tejto Slovenky pochválili a podporili. Objavil sa dokonca aj muž, ktorý pridal fotografiu svojho nákupného košíka, aby ukázal, že ani on pri nakupovaní zbytočne nepoužíva igelitové sáčky. Zároveň pridal radu o tom, aby nálepky s váhou lepila jednu k druhej.

Prečítajte si tiež:
Pozrite, ako sa zmenili Čína, Dubaj, Paríž a iné metropoly v priebehu desaťročia!

Pod príspevkom na našli i dotazy o tom, ako ale takto ekologicky nakupovať vo väčšom, či veľkom? Vtedy by vám mohli pomôcť podomácky vyrobené vrecúška. Návod, ako si ich vyrobiť, sme vám pred nedávnom priniesli v článku, a teda ak vám záleží na prírode, smelo do toho, je to skutočne jednoduché.

Samozrejme, že sa objavili i komentáre o tom, že jeden sáčok nič nezmení, či postoje, že každý kus ovocia či zeleniny baliť do sáčikov osobitné, pretože sáčok zdarma sa vraj vždy hodí. Takéto zmýšľanie však má negatívny dopad na našu planétu a to by sme mali pochopiť všetci. Pretože ak keď naša generácia možno dožije relatívne v poriadku, určite nechceme, aby sa naši potomkovia topili v odpade.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií