Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Namiesto dobre platenej práce sexuálne otroctvo. Španielska polícia zadržala zločineckú skupinu, ktorá predávala ukrajinské ženy

Ponúkali im prácu hostesiek a upratovačiek, ale aj dobré platy, vybavenie potrebných dokumentov a pracovného povolenia.

24.6.2024 (SITA.sk) – Španielska polícia zatkla zločineckú skupinu zapletenú do predaja žien na sexuálne vykorisťovanie. Ako referuje oficiálny web Europolu, väčšinu obetí tvorili Ukrajinky. Zatknuté osoby nezákonne získavali obrovské príjmy z takýchto „činností“ vykorisťovaných žien.

Skupinu tvorili občan Španielska a po dvaja občania Ruska a Ukrajiny. V súčasnosti je podľa Europolu známych 14 obetí. Zadržaní naverbovali obete cez internet, kde sa predstavovali ako manažéri pracovných agentúr. Ponúkali im prácu hostesiek a upratovačiek, ale aj dobré platy, vybavenie potrebných dokumentov a pracovného povolenia.

Podozriví však svoje sľuby nesplnili. Ženy potom využili na poskytovanie sexuálnych služieb v nočnom klube v Almeríi, meste na juhu Španielska. Značný počet obetí sú Ukrajinky, ako aj ženy z Bieloruska.

„Obete boli ubytované v troch domoch poskytnutých tou istou osobou, ktorá spravovala nočný klub. Izoláciou obetí od zvyšku spoločnosti sa obchodníci pokúšali minimalizovať riziká odhalenia políciou alebo úteku žien, vďaka čomu obmedzili, kontrolovali a plne využívali obete,“ uvádza sa vo vyhlásení Europolu.

Viac k témam: sexuálne vykorisťovanie, Španielska polícia, Zahraničie, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk – Namiesto dobre platenej práce sexuálne otroctvo. Španielska polícia zadržala zločineckú skupinu, ktorá predávala ukrajinské ženy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií