fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus na Národnom onkologickom ústave! Pacient zatajil anamnézu

Národný onkologický ústav v Bratislave potvrdil pozitívny test na koronavírus u jedného zo svojich pacientov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Národný onkologický ústavu v Bratislave dnes potvrdil koronavírus u jedného z hospitalizovaných pacientov. Jedná sa o 75 – ročného pacienta, ktorý bol privezený do nemocnice na hospitalizáciu. Pacient zamlčal cestovateľskú anamnézu počas návštevy vstupného filtra, ako aj v prijímacej ambulancii. “Zamlčal to, že bol v kontakte s osobou s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, ako aj komplikácie vo forme občasného dráždivého kašľa,” informuje na svojej stránke Národný onkologický ústav.

Koronavírus na Národnom onkologickom ústave v Bratislave

Nakazený pacient bol podľa informácií prevezený a v súčasnosti je hospitalizovaný na infekčnej klinike.  “Dvaja lekári, tri sestry a sanitárka ostávajú v karanténe, pričom dvaja z nich až do testovania využili možnosť ostať v karanténnych priestoroch NOÚ, kde nemajú prístup pacienti ani ostatní zamestnanci. Rovnako ostáva v prísnej izolácii pacient, s ktorým nakazený muž ležal na izbe. V súčasnosti sa čaká na výsledky jeho vyšetrení,” informuje Národný onkologický ústav.

„Je veľmi smutné, že práve v tomto období, keď máme byť voči sebe veľmi obozretní a ohľaduplní, nájdu sa ľudia, ktorí dané pravidlá nerešpektujú, porušujú ich, a tým ohrozujú všetkých okolo seba,“ uvádza k súčasnej situácii Tomáš Alscher. Generálny riaditeľ NOÚ ´dalej dodáva, “teraz primárnym cieľom vedenia ústavu ochrániť pacientov a zamestnancov a zabrániť akémukoľvek ďalšiemu šíreniu tejto nákazy.”  Generálny riaditeľ zároveň “opakovane vyzýva všetkých, ktorí musia navštíviť Národný onkologický ústav, aby vo vstupnom filtri nič nezamlčali, pretože tým ohrozujú ostatných.”

Zamlčaním cestovateľskej anamnézy ohrozil množstvo ľudí

Hovorkyňa NOÚ v Bratislave v mene ochrany lekárov a aj pacientov nemocnice viackrát vyzývala všetkých o obozretnosť a rešpektovanie opatrení. “Prosíme, aby ste nevstupovali do areálu NOÚ, ak máte príznaky infekčného ochorenia, máte pozitívnu cestovateľskú anamnézu a boli ste v kontakte s osobou, ktorá bola v krajinách s najvyšším výskytom koronavírusu…”  Vzhľadom na potvrdený prípad nakazenia korovírusom u pacienta, ktorý zamlčala cestovateľskú anamnézu došlo k nerešpektovaniu opatrení. Pacient vystavil obrovskému riziku nie len lekárov a zdravotnícky personál, ale aj iných pacientov na oddelení.

Prečítajte si tiež:
Žilina: Zamestnankyne ušili už 1000 ochranných rúšok

Koronavírus a vstupný filter na ochranu pacientov

Národný onkologický ústav robí pre ochranu svojich pacientov ako aj ich rodinných príslušníkov, čo najviac. Aby eliminovali riziko nakazenia novým typom koronavírusu, do vstupného vestibulu nemocnice nainštalovali v stredu, 18.marca 2020 vstupný filter. Ním musia prejsť všetci pacienti, vrátane ich doprovodu. Vo vstupnom filtri je im zmeraná teplota a odobratá anamnéza. Zároveň si v ňom prichádzajúci pacienti a ich doprovod vydezinfikujú ruky. Vo vstupnom filtri pracujú zdravotníci Národného onkologického ústavu. Prítomný je aj lekár, ako aj dobrovoľníci – medici.

Vstupný filter je v prevádzke každý pracovný deň od 6:30 do 14:00 a slúži len na vstup do budovy. “Je naozaj nevyhnutné, aby sme tieto pravidlá dodržiavali všetci, len tak totiž dokážeme ochrániť tých najzraniteľnejších – onkologických pacientov a samozrejme aj našich zamestnancov. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť, robíme maximum pre to, aby sme tieto “novinky” zvládli v čo možno najvyššom komforte🙏🏻,” uvádza sa na Facebokovej stránke Národného onkologického ústavu. 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií