fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Našiel sa medzi mŕtvymi! Chlapec sa spoznal na fotke detí, ktoré zomreli po očkovaní

Máte tip? napíšte nám mailom

V Kalifornii sa konal manifest rodín detí, ktoré zomreli po očkovaní. Chlapec však uvidel svoju fotografiu tam, kde byť nemala. Konflikt ľudí, ktorí sú proti očkovaniu a tých, ktorí sú jeho zástancami sa tak vyostril.

Tento týždeň vstúpil do platnosti zákon, ktorý podpísal guvernér Kalifornie. Hovorí o tom, že lekárske výnimky, ktoré používali mnohí rodičia, keď nechceli očkovať svoje deti, sa jednoducho zrušia. Po jeho schválení podala skupina ľudí, ktorí sú proti očkovaniu mnohé sťažnosti.

Usporiadali aj spomienku, či akýsi manifest s fotografiami detí, ktoré údajne zomreli po tom, ako ich nechali zaočkovať proti vôli svojich rodičov. Jedna žena dokonca hodila svoj menštruačný kalíšok na senátorov, pričom na nich kričala: „To máte za všetky deti, ktoré zomreli po očkovaní !”

Fotografiu uvidel medzi mŕtvymi deťmi

Jeden zo senátorov, Steve Glazer, neskôr zverejnil na Twitteri vlastnú fotografiu z lekárskeho vyšetrenia.

„Sedím u lekára, aby som dodržal bezpečnostné protokoly po tom, ako som sa dostal do kontaktu s krvou. Stále to všetko absorbujem. Som rád, že si nikto z mojich kolegov zo senátu neublížil a dokončili sme svoju prácu.”

Protesty proti najnovšiemu zákonu vrcholili, no o najväčšiu pozornosť sa postaral chlapec, ktorý poukázal na čudné spôsoby počas sviečkovej spomienky.

Prečítajte si tiež:
7-ročná Youtube hviezda: chlapec si za uplynulý rok zarobil 22 miliónov

Nedávno, jeden zo zástancov skupiny, ktorá je proti očkovaniu a používaniu vakcín, zverejnil obrázok, na ktorom sa nachádzajú mnohé tváre detí, ktoré zomreli po očkovaní. Pod príspevkom si čoskoro našiel komentár Ethana Linderbergera, ktorý medzi deťmi uvidel svoju fotografiu. Nielen, že je na žive, ale je aj v dobrom zdravotnom stave.

Po tom, ako Ethan upozornil na zvláštne pochybenie, zaslúžil sa o pozornosť z oboch strán. Niektorí na jeho adresu žartovali, iní ho kritizovali. Našli sa aj takí, ktorí upozornili na ďalšiu fotografiu. Bolo na nej malé dieťa, no ide o obyčajnú fotografiu, ktorú niekto stiahol z internetu a nič nenasvedčuje tomu, že patrí medzi tie deti, ktoré zomreli následkom očkovania.

deti ktoré zomreli po očkovaní
Na fotografii uvidel sám seba. Zdroj: Ethan Linderberger
deti ktoré zomreli po očkovaní
Fotografiu niekto stiahol z internetu. Zdroj: Pfilip DeFranco

Matka ho nechcela dať zaočkovať

Linderberger získal národnú pozornosť ešte skôr, ako uvidel svoju fotografiu tam, kde nemal. Bolo to koncom roka 2018 po tom, čo požiadal o pomoc v Reddite, kde sa podelil o svoju skúsenosť. Jeho matka boli proti očkovaniu a preto nebol očkovaný ani on. Ethan chcel uplatniť svoje vlastné právo na očkovanie a tak sa vo veku 13 rokov začal zaoberať očkovacími látkami. Jeho matka odmietla očkovanie z dôvodu neopodstatnených obáv z nepriaznivých účinkov očkovacích látok. Príbeh Ethana získal pozornosť nielen na sociálnych sieťach, ale aj u politikov.

Prečítajte si tiež:
ODPORNÉ: Muž si kúpil gazdovskú slaninu, keď ju však rozkrojil, skoro sa dovracal. Bola plná nechutných červov!

Mladý chlapec bol v marci 2019 pozvaný na zasadnutie Senátu Spojených štátov, ktoré sa zameriavalo na epidémie chorôb, ako sú osýpky, ktorým sa dá ľahko predísť očkovaním, no stále sa vracajú kvôli zavádzajúcim informáciám o rozsiahlom šírení očkovacích látok. Senát ho vypočul.

„Lepší prístup k problému, spojený so vzdelávaním a správnymi informáciami, môže spôsobiť zmenu tak, ako sa to stalo aj v mojom prípade,” uviedol počas vypočutia.

Ethanova matka sa k celému prípadu nepostavila pozitívne. Povedala, že jeho voľba bola rovnaká, ako keby na ňu pľul a hovoril jej, že jej neverí, pretože ničomu nerozumie. Ethan chcel len zdôrazniť, že všetci tí, ktorí sú proti očkovaniu, vrátane jeho matky, majú dobré úmysly. Jediným problémom je len to, že nie sú dostatočne informovaný.

Zdroj: boredpanda.com 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií