fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Našla sa Madeleine McCannová? Mladá Poľka tvrdí, že je možno strateným dievčatkom a žiada testy DNA

Poľka zverejnila svoju fotografiu z detstva a trvá na tom, že sa fyzicky podobá na Madeleine, ktorá zmizla v roku 2007.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.2.2023 (SITA.sk) – Dvadsaťjedenročná Poľka tvrdí, že je možno Madeleine McCannová, britské dievčatko, ktorého zmiznutie pred takmer 16 rokmi počas rodinnej dovolenky v Portugalsku vyvolalo celosvetový záujem.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca, spomenutá poľská žena dokonca požiadala o test DNA a na sociálnych sieťach zverejnila video, v ktorom uviedla, že sa chce stretnúť so svojimi možnými rodičmi.

„Myslím si, že som možno Madeleine. Potrebujem test DNA,“ povedala Poľka. Tvrdí, že policajní vyšetrovatelia v Spojenom kráľovstve a Poľsku ju ignorovali, preto sa rozhodla pátrať po pravde prostredníctvom sociálnych sietí.

Spomienka na dovolenku

Mladá žena zverejnila svoju fotografiu z detstva a trvá na tom, že sa fyzicky podobá na Madeleine, ktorá zmizla v roku 2007. „Mám podobné oči, typ tváre, uší, pier, mala som medzierku medzi zubami,“ povedala. Okrem toho, že si z detstva mnoho nepamätá, vraví, že jej prvá spomienka je „veľmi silná“.

„Bola to dovolenka na teplom mieste, kde bola pláž a biele alebo veľmi svetlé budovy s apartmánmi. Pamätám sa, že som na pláži videla korytnačky. V tejto spomienke nevidím moju rodinu,“ uviedla Poľka.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj rozhodne odmietol názory, že Ukrajina by sa mala vzdať okupovaných oblastí (video)

Pátranie naprieč Európou

Madeleine zmizla večer 3. mája 2007 krátko pred svojimi štvrtými narodeninami z apartmánu v dovolenkovom stredisku Praia da Luz, zatiaľ čo jej rodičia s priateľmi večerali v neďalekom tapas bare. Jej zmiznutie bolo silno medializované a spustilo rozsiahlu a nákladnú pátraciu operáciu naprieč Európou, doteraz však bezvýsledne.

Pred tromi rokmi sa šírili dohady, že Madeleine McCannová môže byť stále nažive, rozpráva po nemecky a s „novou“ nemeckou rodinou býva približne 40 kilometrov od Algarve. Istá Portugalčanka tvrdí, že pred štyrmi rokmi stretla v supermarkete v Gale neďaleko Albufeiry dospievajúce dievča s charakteristickou črtou, ktorú mala aj Madeleine – škvrnou v pravom oku.

V roku 2020 nemecké úrady identifikovali ako podozrivého v jej prípade istého Christiana Brücknera. Tento muž, ktorý popiera účasť na zmiznutí dievčatka, si v súčasnosti v Nemecku odpykáva trest za drogové trestné činy a odsúdili ho aj za znásilnenie 72-ročnej Američanky v spomenutom portugalskom letovisku Praia da Luz v roku 2005.

Viac k témam: DNA test, Krimi, Pátranie
Zdroj: SITA.sk – Našla sa Madeleine McCannová? Mladá Poľka tvrdí, že je možno strateným dievčatkom a žiada testy DNA © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Britský kráľ pôjde v šľapajach svojej matky, pred zákonodarcami sa zaviazal k „nesebeckej službe“ (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií