fbpx
Nástenné tapisérie z farebných nití ako dôkaz toho, že aj steny môžu mať svoj štýl

Nástenné tapisérie z farebných nití ako dôkaz toho, že aj steny môžu mať svoj štýl

Španielska umelkyňa Judita Just Antelová má nezvyčajný koníček – špecializuje sa na textil a výrobky z neho. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nešlo o výrobu nástenných tapisérií, ktoré len tak hocikde nekúpite.

Hoci študovala módny dizajn, sochárstvo a textilné umenie v rodnej Barcelone, všetky novinky zo sveta tapisérií sa naučila od svojej mamy, ktorá sa rovnakému koníčku venovala, keď bola Judita ešte malé dieťa. Každé takéto ,,dielko” nesie osobitú pečať svojej tvorkyne a je také dokonalé, že z neho neviete spustiť oči. Judita zhotovuje vždy dve identické tapisérie, ktoré si uchováva vo svojom štúdiu. Tie slúžia ako vzor pre výrobu ďalších tapisérií v rôznych farebných variáciách.

Zdroj: thisiscolossal.com

Judita sa v roku 2013 presťahovala do malého mestečka v Severnej Karolíne, kde si povedala, že jej umenie sprístupní i širšej verejnosti. A tak vytvorila svoju vlastnú značku Jujujust, kde si môžete tapisérie nielen kúpiť, ale aj sami navrhnúť. Vlastná veľkosť, farba, dĺžka, strih – Judita vie vyhovieť požiadavkám každého zákazníka.

Môžete si ich zakúpiť aj cez internetovú stránku Etsy https://www.etsy.com/shop/jujujust?mid=6220&id=227305&platform=cl&p=https://www.etsy.com/shop/jujujust&source=aw&utm_source=affiliate_window&utm_medium=affiliate&utm_campaign=us_location_buyer&awc=6220_1533373110_ea3ba52214d1f2c8d71cef9535e77ff1&utm_content=227305, pričom ceny sa pohybujú v rozmedzí od 500 až po 1000 eur za najprepracovanejší kus. Ide o ručnú prácu, takže si môžete byť istí, že rovnakú tapisériu ako máte na stene v obývačke vy, nebude mať nikto iný.

Zdroj: thisiscolossal.com

Zdroj: thisiscolossal.com

Zdroj: thisiscolossal.com

Zdroj: thisiscolossal.com

Zdroj: thisiscolossal.com

Zdroj: thisiscolossal.com

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.