Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NATO neuvažuje o výcviku vojakov na Ukrajine, vyjadrilo sa aj k nasadeniu jednotiek

V marci ukrajinský minister zahraničných vecí vyhlásil, že výcvikové misie pre ukrajinských vojakov by sa mali konať na Ukrajine.

5.4.2024 (SITA.sk) – Otázka možného obnovenia výcviku ukrajinského vojenského personálu Severoatlantickou alianciou na Ukrajine nie je v súčasnosti na programe NATO. Pod podmienkou zachovania anonymity to povedal predstaviteľ aliancie v rozhovore s novinármi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zdôraznil však, že Kyjev spolupracuje s NATO a dostáva pomoc vo vojenskej aj politickej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„A dovoľte mi dodať, že v súčasnosti sa neplánuje nasadenie vojenských jednotiek na Ukrajine v akejkoľvek forme,“ poznamenal predstaviteľ NATO.

V marci ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyhlásil, že výcvikové misie pre ukrajinských vojakov by sa mali konať na Ukrajine, pretože by to Kyjivu pomohlo ušetriť čas a zjednodušiť logistiku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister zahraničných vecí, vojna na Ukrajine, Výcvik vojakov, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – NATO neuvažuje o výcviku vojakov na Ukrajine, vyjadrilo sa aj k nasadeniu jednotiek © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií