fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NATO zďaleka nie je také slabé, ako si Putin dlho myslel, vyhlásil Pistorius

Američania chcú spoločné vojenské cvičenie s Nemcami a Poliakmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) – USA rokujú s Berlínom a Varšavou o uskutočnení spoločného vojenského cvičenia v Poľsku v reakcii na ruskú hrozbu pre východné hranice Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). V pondelok to v televíznom vysielaní povedal šéf nemeckého rezortu obrany Boris Pistorius. Minister neposkytol podrobné informácie o cvičení a konštatoval, že táto téma sa teraz skúma. Informuje o tom web Kyiv Independent.

NATO „zďaleka nie je také slabé, ako si Putin dlho myslel“, vyjadril sa Pistorius a vyhlásil, že aliancia je „oveľa silnejšia a súdržnejšia ako vlani“ pred začiatkom otvorenej vojny Ruska proti Ukrajine.

„Pre východoeurópske krajiny, ako sú Poľsko, pobaltské štáty, Slovensko a ďalšie, je dôležité vidieť, že Nemecko ako popredný európsky člen aliancie a USA ako transatlantický partner si plnia svoje obranné povinnosti,“ dodal nemecký minister obrany.

Viac k témam: Nemecký minister, Vojenské cvičenia
Zdroj: SITA.sk – NATO zďaleka nie je také slabé, ako si Putin dlho myslel, vyhlásil Pistorius © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií