fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Navaľnyj vyzval na obnovenie hraníc Ukrajiny z roku 1991. „Niet o čom diskutovať,“ vyhlásil väznený kritik Kremľa

Alexej Navaľnyj tiež požiadal, aby Moskva zaplatila Ukrajine vojnové reparácie.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.2.2023 (SITA.sk) – Väznený ruský kritik Kremľa Alexej Navaľnyj vyzval na obnovenie ukrajinských hraníc z roku 1991 a zároveň požiadal, aby Moskva Ukrajine zaplatila vojnové reparácie.

„Čo sú hranice Ukrajiny? To isté, čo hranice Ruska – medzinárodne uznané, určené v roku 1991,” konštatuje sa vo vyhlásení, ktoré zverejnil Navaľného tím.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko musí uznať tieto hranice aj teraz. Niet o čom diskutovať,” vyhlásil Navaľnyj. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje nezávislú ruskú spravodajskú stránku Meduza.

„Dovoľte mi znova zdôrazniť, že po vojne budeme musieť uhradiť Ukrajine všetky škody spôsobené Putinovou agresiou,” vyjadril sa Navaľnyj.

„Avšak obnovenie normálnych ekonomických vzťahov s civilizovaným svetom a návrat hospodárskeho rastu nám umožní urobiť to bez zasahovania do rozvoja našej krajiny,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Navaľnyj vyzval na obnovenie hraníc Ukrajiny z roku 1991. „Niet o čom diskutovať,“ vyhlásil väznený kritik Kremľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Talianske úrady neumožnili 35 migrantom vystúpiť z lode na Sicílii, poslanec parlamentu označil prístup vlády za neľudský
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií