Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Návrhy zákonov sú podľa progresívcov zamerané na predvolebnú kampaň, mali by prejsť posúdením ich vplyvov

Kompetencie by sa mali rozšíriť aj Rade pre rozpočtovú zodpovednosť.

3.5.2023 (SITA.sk) – Strana Progresívne Slovensko predkladá do parlamentu návrh zákona, ktorý ukladá povinnosť národnej rade posúdiť vplyvy doručených zákonov. A to tak na štátny rozpočet, ako aj na firmy či bežných ľudí.

Aktuálna parlamentná schôdza obsahuje totiž podľa strany nielen množstvo zákonov, zároveň sú rozpočtovo nezodpovedné a sú zamerané skôr na predvolebnú kampaň.

Posudzovanie vplyvov navrhovaných zákonov by sa malo podľa Štefana Kišša z Progresívneho Slovenska týkať všetkých doručených bez výnimky. Ide podľa neho o reformnú iniciatívu, ktorou chcú zlepšiť fungovanie verejných inštitúcií.

Navrhujeme zmeniť spôsob, ako štát rozhoduje o verejných politikách,“ povedal na stredajšom brífingu Kišš. Potrebný je podľa neho princíp Hodnoty za peniaze. Kompetencie by sa mali rozšíriť aj Rade pre rozpočtovú zodpovednosť.

Viac k témam: Návrh zákona, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň, Štátny rozpočet
Zdroj: SITA.sk – Návrhy zákonov sú podľa progresívcov zamerané na predvolebnú kampaň, mali by prejsť posúdením ich vplyvov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií