fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Návrhy zákonov sú podľa progresívcov zamerané na predvolebnú kampaň, mali by prejsť posúdením ich vplyvov

Kompetencie by sa mali rozšíriť aj Rade pre rozpočtovú zodpovednosť.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2023 (SITA.sk) – Strana Progresívne Slovensko predkladá do parlamentu návrh zákona, ktorý ukladá povinnosť národnej rade posúdiť vplyvy doručených zákonov. A to tak na štátny rozpočet, ako aj na firmy či bežných ľudí.

Aktuálna parlamentná schôdza obsahuje totiž podľa strany nielen množstvo zákonov, zároveň sú rozpočtovo nezodpovedné a sú zamerané skôr na predvolebnú kampaň.

Posudzovanie vplyvov navrhovaných zákonov by sa malo podľa Štefana Kišša z Progresívneho Slovenska týkať všetkých doručených bez výnimky. Ide podľa neho o reformnú iniciatívu, ktorou chcú zlepšiť fungovanie verejných inštitúcií.

Navrhujeme zmeniť spôsob, ako štát rozhoduje o verejných politikách,“ povedal na stredajšom brífingu Kišš. Potrebný je podľa neho princíp Hodnoty za peniaze. Kompetencie by sa mali rozšíriť aj Rade pre rozpočtovú zodpovednosť.

Viac k témam: Návrh zákona, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň, Štátny rozpočet
Zdroj: SITA.sk – Návrhy zákonov sú podľa progresívcov zamerané na predvolebnú kampaň, mali by prejsť posúdením ich vplyvov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií