Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neambiciózne, prázdne a šité horúcou ihlou, hodnotí predseda KDH Majerský program Ficovej vlády

Milan Majerský si podľa svojich slov nevie predstaviť, ako bude vláda svoje programové vyhlásenie o štyri roky vyhodnocovať.

21.11.2023 (SITA.sk) – Schválené programové vyhlásenie vlády je neambiciózne a prázdne. Konštatuje to predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský vo svojom stanovisku.

„Veď čo iné sa dá očakávať od vlády, v ktorej dve z troch strán nemali ani predvolebný program. Programovému vyhláseniu vlády chýbajú konkrétne ciele, merateľné ukazovatele a vláda nám nepovedala, odkiaľ chce na všetky opatrenia zobrať peniaze,“ uviedol Majerský.

Predseda KDH si podľa svojich slov nevie predstaviť, ako ho budú o štyri roky vyhodnocovať, či ho vláda splnila, alebo nie. Šéf kresťanských demokratov sa domnieva, že programové vyhlásenie vlády bolo šité horúcou ihlou len preto, aby si vláda čo najskôr odškrtla túto povinnosť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rokovanie NR SR o vyslovení dôvery vláde (fotografie)

„Vyplýva z toho jediné, tejto vláde nejde o riešenia a pomoc ľuďom. KDH vzhľadom na tieto skutočnosti hlasovalo proti programovému vyhláseniu vlády,“ dodal Majerský.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), predseda KDH, Programové vyhlásenie vlády
Zdroj: SITA.sk – Neambiciózne, prázdne a šité horúcou ihlou, hodnotí predseda KDH Majerský program Ficovej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií