Neboj sa prejaviť to, čo cítiš, nech sa deje čokoľvek! Raz to budeš možno ľutovať

Neboj sa prejaviť to, čo cítiš, nech sa deje čokoľvek! Raz to budeš možno ľutovať

V jeden chladný zimný večer sme spolu stáli na moste a objímali sa. Na moje dlhé čierne vlasy pomaly padali vločky, pery som mala fialové od mrazu a na mihalniciach sa mi ligotala námraza. Všetko navôkol vďaka farebným svetielkam ožívalo a zvýrazňovalo dokonalé kontúry zimnej krajiny, ktorá bola aj tento rok zahalená rúškom tajomstva a odetá do šiat prirodzenej krásy.

Vtedy sa na mňa úprimne pozrel a povedal mi, že ma ľúbi viac ako svoj život a dal by mi aj celé svoje srdce, ale nevie, či by to stačilo. Urobila som z neho lepšieho človeka a iba vďaka mne vie, čo je to bezhranične milovať. ,,Čo tí dnešní muži chcú, keď ty máš všetko a ešte nie si vydatá a nemáš deti?” spýtal sa ma na záver.

Keby sa mi nedíval tak hlboko do očí a nemal v nich slzičky, nebolo by mi tak smutno. Zo seba. Stála som tam ako socha zapadnutá snehom, dívala som sa mu priamo do očí a nepovedala som ani slovko. Iba som plakala. Viem, že som mala povedať aspoň ďakujem za tvoju úprimnosť, ale ja ti to teraz povedať nedokážem alebo čokoľvek iné, len nebyť ticho.

Nebola som pripravená povedať, že ho ľúbim a ani nič z toho krásneho, čo mi povedal on. Bola som slabá priznať si, že by som sa aj ja mohla zamilovať. Moje slzy boli dokonalým prejavom pýchy a strachu zbabelej ženy, ktorá uteká sama pred sebou, nepočúva svoje srdce a má problém povedať ľúbim ťa.

Zdroj: Michaela Imrišková

Moje mlčanie a slzy považoval ako prejav toho, že ho neľúbim a nič z toho mu nedokážem opätovať. Odvtedy sa mi už neozval. Po mesiaci plnom krásnych chvíľ strávených spoločne odišiel z môjho mobilu, z poličky v mojej izbe a napokon aj z môjho života, no v srdci mi zostal dodnes. Bol to presne ten muž, pre ktorého sa ráno oplatilo vstať.

Prišla som na to, žiaľ, neskoro…

Aj vy si občas vyčítate, čo ste mohli v daný moment povedať a nepovedali ste? Tiež ste si už s odstupom času v hlave vytvorili plán, čo by ste povedali a ako by ste sa pri tom tvárili, keby sa tieto momenty zopakovali?

Zdroj: Michaela Imrišková

S odstupom času som mnohé pochopila: Nájsť muža, ktorý vám bude schopný povedať aspoň malú časť z týchto slov, je muž, ktorý si zaslúži viac ako len zostať ticho a plakať. Zaslúži si celé vaše srdce. Nerobte chyby, za ktoré budete neskôr pykať. Nemusíte takéhoto človeka už nikdy stretnúť a nič z toho sa už nemusí zopakovať.

Ak stretnete toho, ktorý vám povie niečo podobné, najlepšie urobíte, ak budete ticho a rovno ho pobozkáte! A ak slzy, tak jedine spolu so slovom ľúbim ťa. Držím prsty.

Foto: https://unsplash.com/photos/BOhDR9n4u2s a Michaela Imrišková

0
0
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.