fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž nechcel platiť za ubytovanie, preto v izbe urobil TOTO

Mladý muž bol zatknutý a čelí obvineniam z podvodu potom, čo vypustil hlodavce v hotelových izbách, aby mohol bývať zadarmo.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ryan Sentelle, 37-ročný Američan, sa snažil ušetriť. Nakoľko nechcel platiť za ubytovanie, rozhodol sa so sebou v batožine priniesť aj niekoľko hlodavcov. Tie potom vypustil v izbe, kde prespal. Následne nahlásil personálu hotela prítomnosť ich výkalov. Takýmto podvodom prespal Ryan Sentelle v najmenej dvoch alebo troch hoteloch. V policajnej správe sa však uvádza, že týmto spôsobom ,,pravdepodobne prespal a oklamal personál aj v mnohých ďalších hoteloch“.

Ubytovanie v luxusnom hoteli zadarmo

Trik, ktorý pozostával z nahlásenia výkalov myší a škrečkov, tak mohol mať za následok stratu tisícok dolárov za nehnuteľnosti, v ktorých hotely sídlia. Navyše, hlodavce spôsobili v izbách aj škodu na majetku.

Dva z troch hotelov, kde Ryan Sentelle prespal a poukázal na výskyt trusu, už odškodnil štát. Oba hotely sú uvádzané v policajnom spise a mladý Američan sa priznal, že ich navštívil a naschvál v nich vypustil hlodavce, vďaka čomu v nich mohol prespať a mať ubytovanie zadarmo. Jedna noc stála pritom priemerne 159 dolárov, čo je približne 146 EUR.

Po objavení výkalov boli majitelia hotelov nútení kontaktovať spoločnosť, ktorá vykonala následnú deratizáciu hotela. Okrem toho, že tento výkon ich stál tisíce dolárov, značka hotela ako taká stratila na svojom dobrom mene.

Prečítajte si tiež:
Trefné dôvody, prečo muži „milujú“ ženy

Policajti zo Salt Lake County, ktorí prípad vyšetrujú, teraz vyzývajú ďalšie možné obete podvodu, aby sa so svojimi sťažnosťami prihlásili. Zároveň tiež vyzývajú, aby si ľudia z 37-ročného Američana nebrali príklad a nesnažili sa teraz bývať v hoteloch zadarmo tým, že do nich prinesú hlodavce alebo ich výkaly.

Nebezpečné hlodavce

Prítomnosť hlodavcov a ich výkalov nesmieme brať nikdy na ľahkú váhu. A je jedno, či ste majiteľ hotela, alebo sa objavia u vás doma.

Hlodavce sú pre ľudský organizmus nebezpečné, pretože prenášajú niektoré choroby. Stačí, ak myš znečistí potravinu svojím trusom či močom. Hlodavce prenášajú listeriózu, mor, besnotu, a dokonca môžu spôsobiť aj zápal mozgových blán.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Daily Mail

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií