fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nechceš byť okradnutý? Vsaď na tieto tipy

Máte tip? napíšte nám mailom

Ani ty nechceš byť okradnutý? Nechceš prísť o svoje peniažky, cennosti či mobil? Ak áno, tak čítaj nasledujúce tipy, aby si predišiel okradnutiu. Pamätaj – je lepšie predvídať, byť opatrný, ako potom plakať na “rozliatym mliekom” = ukradnutými cennosťami.

Nenos peňaženku v zadnom vrecku

Aj ty rád nosíš svoju peňaženku v zadnom vrecku? Chyba! Ide o jednu zo základných chýb, ktorú robíte. Pre zlodeja je totiž peňaženka v zadnom vrecku veľkým lákadlom. Ak teda chceš predísť takejto krádeži, určite si svoju peňaženku odlož niekam inam.

Untitled

Maj všetko zaheslované

Ak nechceš, aby sa ti niekto nenabúral do telefónu, počítača alebo účtu do banky, tak si určite zriaď heslo. Aj keď nejde o peniaze, údaje a fotky sú predsa len tvojou cennosťou a určite by si nechcel, aby boli zneužité. Preto neváhaj a zriaď si heslo. Ak sa dá, určite vsaď na heslo odtlačkom prsta, pretože vtedy máš väčšiu pravdepodobnosť, že sa k tvojím cenným údajom nikto nedostane.

Untitled1

Heslá nikdy nezadávaj na stránkach, ktoré nemáte overené

Heslá na svoje stránky či do svojho osobného účtu nezadávaj v žiadnom prípade na cudzie počítače či na vyžiadanie cudzej stránky. V súčasnosti totiž existuje množstvo aplikácií a hackerov, ktorí tieto údaje dokážu rýchlo zneužiť. Radšej buď opatrný, aby si neskôr nebanoval.

Prečítajte si tiež:
Aké obmedzenia platia pre kamióny v zahraničí?

Untitled2

Stiahni si aplikáciu pre hľadanie telefónu

Ak to bude možné, stiahni si do mobilu aplikáciu, ktorá bude môcť tvoj telefón vyhľadať v prípade, že by ti ho niekto ukradol. Aplikácia by mala byť prepojená s počítačom alebo iným zariadením, ktoré môže vyhľadať miesto, kde sa ukradnutý telefón nachádza a na diaľku ho vie zablokovať tak, že zlodejovi bude k ničomu.

Untitled3

Neprispievaj žobrákom

Daj si radšej pozor, keď budeš prispievať žobrákovi na chodníku, aby sa nestalo, že niekto pribehne a zoberie ti peňaženku aj s dokladmi. Ak chceš prispieť na správnu vec, zvoľ radšej bezkontaktný spôsob a zašli svoje peniažky na účet.

Untitled4

Vždy radšej predvídaj a maj oči na stopkách, aby si bol pripravený na akúkoľvek nepríjemnú situáciu. Veríme, že ti nasledujúce tipy pomôžu a vďaka ním predídeš okradnutiu.

Zdroj: www.humr.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií