fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nechcete živoriť? Začnite podnikať!

Máte tip? napíšte nám mailom

Práca, v ktorej sme prakticky nonstop a aj tak si máme problém kúpiť dovolenku v Taliansku. Takmer každý druhý Slovák nie je spokojný so svojou prácou. Väčšinou robí mimo svojho odboru. Musel sa jednoducho prispôsobiť pracovnému trhu a aj keď túži po zmene, nemôže si to dovoliť. Prečo? Pretože by nemal za čo uživiť svoju rodinu.

Aj taká kúpa lacných tonerov by bola pre rodinu nočnou morou. Ak ale nechcete živoriť a chcete si dopriať aj niečo viac, je nutné rozhodnúť sa pre absolútnu a zásadnú zmenu, a to opustiť staré zamestnanie a vhupnúť do podnikateľského sveta. Musíte však mať dobrý nápad a musíte vedieť všetko o svojej konkurencii. A hlavne musíte mať talent viesť vlastný podnik!

Neunáhlite sa a všetko si dôkladne premyslite

Keď sa už ale rozhodnete podnikať a zaplatíte si za založenie novej spoločnosti, nezabúdajte, že krok späť už neexistuje. Založenie spoločnosti nie je lacný špás, teda ak si ešte nie ste istý, či sa pustiť do podnikania, alebo nie, radšej ešte vyčkajte. Zbytočné komplikácie s likvidáciou spoločnosti by sa týkali aj vás, keby situáciu podceníte. Spravte si prehľad o konkurencii. Pomôže vám to promptne reagovať na akékoľvek zmeny v podnikateľskom trhu a čo je lepšie, ušetrí vám to množstvo peňazí.

Prečítajte si tiež:
Rebríček najbohatších Čechov a Slovákov: Tipnite si, kto je na jeho vrchole!

Robíte sami na seba

Podnikanie má síce množstvo výhod, má ale aj svoje nevýhody, ktoré väčšinou nevidíme. Môžete žiť na vysokej nohe, ale nezabúdajte na to, že od toho, ako budete pracovať, bude závisieť aj váš príjem. Budete robiť sami na seba. Iným to vyhovuje, iným nie. Myslite na to, že keď vstúpite do podnikateľského sveta, dokážete si znížiť počiatočné náklady – napríklad tým, že si zarezervujete lukratívne sídlo spoločnosti. Je výrazne lacnejšie ako drahé kancelárske priestory nielen v Bratislave, ale aj v iných slovenských mestách.

Zdroj: Flickr

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií