fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zbavte sa negatívnej energie: TAKTO si domov pritiahnete šťastie a pohodu

Máte tip? napíšte nám mailom

Sužujú vás rôzne starosti, ale neviete, čo môže byť ich príčinou? Pravdepodobne sa vo vašom príbytku nahromadila negatívna energia. Týmito jednoduchými trikmi ju hravo odstránite.

Negativizmus sužuje každého človeka. Je len na nás, do akej miery sa s ním dokážeme vyrovnať. Nezhody v práci či v medziľudských vzťahoch sa ale podpíšu i na našom príbytku, uvádza Thespruce.com. Našťastie existujú rôzne spôsoby, ako si prilákať do domu pozitívnu energiu a šťastie.

Čínske praktiky sú účinné. Ako sa zbavuješ negatívnej energie ty? Zdroj: unsplash.com
Čínske praktiky sú účinné. Ako sa zbavuješ negatívnej energie ty? Zdroj: unsplash.com

Vyčistite si domov – svojpomocne

Ak máte nejaké zbytočné veci v miestnosti, presuňte ich niekam inam. Napríklad do pivnice alebo do tmavej miestnosti, kde ich už viac nebudete mať na očiach. Možno vám v domácnosti zostali nejaké veci po predošlých majiteľoch. Staré knihy či výstavný porcelán.

Tieto pamätné kúsky ale môžu v sebe niesť rôzne životné udalosti, a vy netušíte, či práve pozitívne. Rovnako je vhodné, ak svoj dom vydymíte. Tento rituál sa praktizuje cez spaľovanie rôznych byliniek. Zvoliť môžete aj postup cez liečbu slanou vodou, ktorá je obľúbeným trikom práve vo Feng šuej.

Prečítajte si tiež:
Vzhľad dokáže povedať viac než si myslíš. Toto o tebe dokáže prezradiť tvoje telo!
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

Použite ochranný talizman

Možno máte vlastný talizman, ktorý vás ochraňuje pred negatívnou energiou. Napríklad kamene či vrecúško s upokojujúcou levanduľou. V čínskej kultúre je to Pi Yao (Pi Xiu), zelené stvorenie, ktoré údajne dokáže odvrátiť silu zlých duchov. 

Ak teda máte podozrenie, že vás niekto uriekol, zaobstarať si ho môžete napríklad tu. Ďalšou možnosťou je umiestnenie Budhu do miestnosti. Na rôznych maľbách ho uvidíte obklopeného rôznymi kvetmi, čo do priestoru podporuje účinok liečivej energie.

Ak chcete byť ešte kreatívnejší, použite obrazy Kuan Yin, čínskej bohyne milosrdenstva, ktorá je symbolom straty problémov, starostí a trápenia. Rovnako je vhodné použiť zvonkohru napríklad nad okno alebo na terasu. Mala by mať šesť strún/špagátov a duté rúrky. Ak dávate prednosť niečomu trblietavému, skúste korálky (Dzi), ktoré sú vo Feng šuej silne ochranným amuletom. V preklade sa nazývajú aj perlové nebesá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií