fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neignorujte bolesti nôh, pretože to môže mať niekedy smrteľné dôsledky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia len zriedka berú bolesti nôh vážne, pretože si myslia, že nejde o nič životu nebezpečné. Väčšina z nás si myslí, že je to len bolesť na hrudníku, o ktorú by sme si mali robiť starostí, ale pravdou je, že bolesť nôh (aj keď to nie je vážne) môže mať niekedy život ohrozujúce účinky.

Máme časovanú bombu v nohách?

Má niekto z nás kŕče v nohách pri pohybe, ktoré sa postupne zhoršujú pri rýchlejšej chôdzi? Bolesť nôh nezmizne, kým si nesadneme a nikdy sa nezjaví, až  kým nezačneme chodiť? Nikdy neignorujme túto bolesť, aj keď to nie je vážne!

Blokované cievy

Kŕče v nohách môžu byť jasnými indikátormi srdcovo-cievnych ochorení, zápalov a oslabenia žíl a tepien, ktoré spôsobujú, že sa tuk ukladá na vnútornej strane ciev. Bolesť nôh môže naznačovať blokované alebo oslabené tepny a žily, ak nebudeme reagovať včas, môže to mať pre nás život ohrozujúce následky. Môže to viesť k infarktu alebo k mŕtvici, rovnako aj k aneuryzme, ktorá môže byť slabá alebo prasknúť a ohrozí tak náš život. V niektorých prípadoch tento stav môže viesť ku gangréne a amputácii nohy.

Prečítajte si tiež:
Príjemný a zdravý spôsob, ako sa zbavíte stresu počas spánku

bolesti-noh

Prvý príznak, ktorý si môžeme všimnúť, je bolesť nôh pri chôdzi, bolesť svalov v nohe, ale môže tiež pochádzať zo zadku alebo z bokov. Chôdza hore alebo dole kopcom či nosenie ťažkej váhy môže bolesť len zhoršiť. Ak budeme sedieť, bolesť môže  zmiznúť do niekoľkých minút. Ak sa bolesť objavuje len keď sa hýbeme, je to príznak zablokovaných a oslabených ciev na nohách. Objavuje sa, pretože prietok krvi je upchatý a naše prsty nedostávajú dostatok krvi.

Čím skôr si uvedomíme svoj problém a poradíme sa s odborníkom, aby skontroloval náš pulz a tlak nôh a rúk, tým menšie budú škody. Poradenstvo lekára v tomto prípade a zistenie, čo presne je príčinou bolesti našich nôh, nám môže skutočne zachrániť život. V mnohých prípadoch je riešenie naozaj jednoduché: niekoľko základných cvičení môže zmierniť bolesť a zlepšiť krvný obeh.

Foto: Pixabay
Zdroj: www.mrhealthylife.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií