fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nová kampaň Nekur Fejky bojuje proti nelegálnym cigaretám. O čo ide?

Máte tip? napíšte nám mailom

Nelegálnym cigaretám už možno nadobro odzvonilo. Teraz proti nim bojuje kampaň od agenúry Neopublic. O čo presne ide?

Portál Hospodárske Noviny informuje, že na Slovensku sa za posledné obdobie rozšírilo fajčenie nelegálnych cigariet. Proti tejto situácii sa rozhodlo bojovať niekoľko inštitúcií, medzi nimi aj Slovenské združenie pre značkové výrobky, so spojením s Finančnou správou. Pre čo najväčší efekt odvrátenia využívania nelegálnych cigariet vznikla nová a zároveň zaujímavá kampaň s názvom Nekur fejky. V kampani sa prostredníctvom typického slovníka a nárečia ľudí žijúcich na východe informuje o škodlivosti týchto cigariet.

Kampaň Nekur Fejky – ako na nelegálne cigarety?

Portál s názvom Nekurfejky.sk uvádza všetky podstatné informácie o fajčení nelegálnych cigariet. Na tejto stránke sa tiež dozviete, čo všetko spadá pod pojem pašovanie nelegálnych cigariet. Zároveň uvádza, akým spôsobom môžete nelegálne cigarety rozoznať. ,,Od mája 2019 bude mať každá cigaretová krabička, kartón či paleta špeciálny kód. Ten sa bude skenovať a posielať do systému pri každom pohybe tovaru od výrobcu k distribútorovi, medzi ich skladmi až do trafiky. (Opatrenie má zabrániť pašovaniu, teda pomôže rozoznať legálne a nelegálne produkty. Nielenže sa bude v celom procese dodávateľského reťazca – od výroby až po predaj spotrebiteľovi – sledovať pohyb každej škatuľky, budú sa zaznamenávať aj všetky obchodné informácie o nej. Musia k nim byť pripárované objednávky, dodacie listy a faktúry),” uvádza Portál.

Za celou kampaňou stojí agentúra s názvom  Neopublic, ktorej šéf Roman Záhorec tvrdí: ,,Primárnym cieľom kampane je dostať tému čo najviac k ľuďom a naštartovať spoluprácu s kompetentnými úradmi. Kampaň zatiaľ dosiahla viac ako 60 relevantných zmienok v médiách. Reálne vyhodnotenie bude možné približne o rok, keď budú k dispozícii čísla spotreby nelegálnych cigariet.” 

Nekurfejky.sk tiež uviedol informáciu, že ak chcete zistiť, či sú cigarety skutočné, môžete využiť free dostupnú aplikáciu a názvom Superkolky alebo webové sídlo finančnej správy , konkrétne ide o (Občan-Web). Podľa identifikačného čísla, ktoré je na kontrolnej známke (naskenovaním QR kódu alebo jeho zadaním) môžete preveriť vhodnosť označenia konkrétneho tabakového výrobku kontrolnou známkou.

Prečítajte si tiež:
Česko-slovenská aplikácia premení akékoľvek auto na inteligentné vozidlo

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií