fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

“Nemám rád mobily, pretože moji rodičia sa s nimi hrajú celé dni,” napísal druhák do svojej domácej úlohy. Jeho odkaz zdieľajú tisíce ľudí

Máte tip? napíšte nám mailom

Obyčajná domáca úloha môže niekedy prezradiť viac než by sme si mysleli…

O tom sa presvedčila aj učiteľka jednej z amerických základných škôl, Jen Adams Beason. Tá dala druhákom za domácu úlohu, ktorej zadanie znelo “Akú technológiu by ste si priali, aby nikdy nebola objavená.” Z 21 žiakov v triede až štyri deti v tejto úlohe spomenulo smartfóny.

Zdroj: Facebook

“Ak by som mal povedať, akú technológiu nemám rád, povedal by som mobil. Nemám rád mobily, pretože moji rodičia na nich trávia celé dni. Nenávidím mamin mobil a prial by som si, aby žiaden nemala,” napísal jeden z druhákov.

Učiteľka ostala čítaním tejto domácej úlohy natoľko zaskočená, že sa rozhodla odfotiť ju a zdieľať na svojom Facebooku. Príspevok sa stal okamžite virálnym, ľudia naň vo veľkom reagovali, komentovali ho a zdieľali. To zrejme zapríčinilo, že po čase si Jen pri ňom zmenila nastavenie súkromia. Dovtedy ho však stihlo zdieľať viac 260-tisíc ľudí.

Medzi komentármi sa objavil aj príspevkom ďalšej učiteľky,  Abbey Fauntleroy. Tá napísala: “Na hodine sme sa rozprávali o Facebooku a každé jedno dieťa povedalo, že jeho rodičia trávia viac času na sociálnej sieti ako pri rozhovoroch so samotným dieťaťom. Naozaj mi to otvorilo oči.”

Táto domáca úloha poukazuje na smutný fakt, s ktorým sa však nestretávajú iba deti za veľkou mlákou, ale i v našich končinách. Rodičia si totižto častokrát ani neuvedomujú, že svoje dieťa zanedbávajú a svoj čas venujú radšej smartfónom. Navyše takýto rodičia sú pre svoje ratolesti zlým príkladom, pretože deti sa učia aj z vizuálnych podnetov.

Prečítajte si tiež:
KĽDR zverejnila nové fotky diktátora Kim Čong-una z rokovania. Niečo tu nehrá!

 

 

 

Zdroj: USA Today

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií