fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemáte dobrý spánok? Týchto 7 tipov vám pomôže zlepšiť ho!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj vám sa stáva, že napriek únave a vyčerpaniu nemáte dobrý spánok? Ale naopak ráno vstanete zničení a nevyspatí? Poznáme tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť váš spánok.

1. Nejedzte pred spaním aspoň 3-4 hodiny.  Niektoré jedlá sú ťažko stráviteľné a v noci môžu spôsobiť problémy. Hovorí sa, že jedenie pred spaním spôsobuje divoké sny. No, dalo by sa povedať, že niečo na tom je. Aj keď niektoré jedlá sa odporúčajú jesť pre lepšie spaľovanie tukov.

2. Pred spaním je vhodné vypiť aspoň pohár vody. Pri nedostatku vody vysychá sliznica, ktorá je potom náchylnejšia na infekcie. Je totiž lepšie ísť v noci na záchod, ako sa zobudiť ráno so suchým hrdlom a suchými perami. Niektorí ľudia preferujú nepiť vodu aspoň 2 hod. pred spaním, aby nemuseli chodiť na wc uprostred noci.

3. Spánok je lepší v tmavej miestnosti. Niektorí ľudia dokážu spať aj pri zapnutom svetle alebo pri žiariacom mesiaci. V tme, bez svetla, je človek pokojnejší a skôr zaspí. Taktiež sa to týka aj ticha. V tichom prostredí nás nič neruší a môžeme nerušene spať. Je pravda, že pri televízii zaspí mnoho ľudí, ale naše podvedomie vníma informácie a narušuje to činnosť mozgu.

Prečítajte si tiež:
Sú tetovania vegánske? Dnes sú živočíšne produkty takmer všade

spanok

4. Jedna z dôležitých vecí je, aby ste nikdy nešli spať nahnevaná. V tomto prípade sa ťažko zaspáva, lebo myslíte na veci, ktoré vás nahnevali. Pri dlhom rozmýšľaní nad problémami zaspíte neskoro a spánok stráca z kvality. Upokojiť sa môžete počúvaním obľúbenej hudby alebo nejakým športom.

5. Vyvetrajte si pred spaním. Teplota izby, v ktorej spíte, by mala mať okolo 20 stupňov Celzia. Ľuďom sa lepšie spí v chladnejšej izbe ako v teplejšej.
Pred spaním si dajte teplú sprchu alebo teplé mlieko, ktoré vás dokážu uspať a budete spať ako malé dieťa.

6. Zapíšte si myšlienky, ktoré máte pred spaním. Môže ísť o dobré veci, ktoré si ráno nemusíte pamätať. Môžete takto vyventilovať aj zlé myšlienky a umožniť tak mozgu oddýchnuť si počas spánku.

7. Najkvalitnejší a najtvrdší spánok je medzi 23 – 2 hodinou. Taktiež sa odporúča chodiť spať v rovnakom čase každý deň. Niektorým ľuďom spôsobuje nespavosť pitie kávy a kofeínových nápojov v podvečerných hodinách, pre to je lepšie ich piť najneskôr do 15 – 16 hodine.

Prečítajte si tiež:
Tešíte sa na letné festivaly? Tu je zopár rád, ako predísť zbytočným problémom

Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií