fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak nemáte peniaze na hotel v New Yorku, môžete prespať aj v taxíku

Máte tip? napíšte nám mailom

Hotely sú drahé a mnoho hostelov je preplnených, prípadne nevyhovujúcich. Na New Yorskom Manhattane sa veľmi ťažko hľadá miesto, kde by si človek mohol postaviť napríklad stan. Našťastie sa ale teraz objavilo riešenie pre cestovateľov, ktorí chcú zažiť autentický newyorský zážitok.

Za 39 dolárov (asi 37 eur) sa môžu turisti vyspať v upravenom taxíku, ktorý parkuje neďaleko East River v Queense. Voz patrí komikovi Jonathanovi Powleymu, ktorý ho kúpil pred rokom. Vybavil ho posteľou a začal ho normálne ponúkať prostredníctvom jedného ubytovacieho serveru.

Komik Powley tento taxík, ktorý je vlastne skôr už dodávkou, kúpil od ženy, ktorá ho prenajímala filmovým štúdiám ako rekvizitu. Nedostávala príliš veľa ponúk, a tak sa Powley rozhodol skúsiť šťastie. Veď predsa čo by mohlo byť zaujímavejšie ako noc v taxíku?

Jeho obytný taxík ma však aj svoje muchy, ako to už býva zvykom. Hosťom ponúka len jednu spálňu. Tá je síce ponúkaná s „krásnym výhľadom na panorámu Manhattanu“, ale kúpeľňu, toaletu či dokonca wi-fi pripojenie tu nehľadajte.

Prečítajte si tiež:
Týchto 18 brilantných nápadov si zamiluješ, pretože pozitívne zmenia tvoj svet. Ktorý je podľa teba naj?

Podľa ľudí, ktorí tam bývali, je posteľné prádlo vždy čisté, ale vnútro taxíka pôsobilo už trochu staro a špinavo. Raz si taxík prenajal jeden muž a obýval ho celé dva týždne so svojou snúbenicou. Ako to, že tam tak dlho vydržali? Asi to bude preto, že už mali nejaké skúsenosti. Normálne totiž prebývajú v dodávke.

Ak by ste mali záujem o takúto noc v taxíku, stačí ísť do New Yorku. Ako som už písal, tento hotel sa dá rezervovať na internete, tak to vyskúšajte. Prípadne ak s ním už náhodou nejaké skúsenosti máte, môžete to napísať do komentára.

Zdroj: lidovky.cz
Obrázky – 1., 2.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií