fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemci dodajú Ukrajine desiatky obrnených vozidiel pechoty Marder

Francúzsko a USA tento týždeň tiež oznámili, že Ukrajine plánujú dodať porovnateľné obrnené vozidlá.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nemecko sa chystá dodať Ukrajine v prvom kvartáli tohto roka zhruba 40 obrnených bojových vozidiel pechoty Marder.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemecko plánuje cvičiť Ukrajincov na používanie týchto vozidiel. Hovorca nemeckého kancelára Olafa Scholza Steffen Hebestreit povedal, že podľa expertov proces výcviku bude trvať približne osem týždňov. Francúzsko a USA tento týždeň tiež oznámili, že Ukrajine plánujú dodať porovnateľné obrnené vozidlá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Nemecko vlani uprednostňovalo dohody, na základe ktorých východní členovia NATO poslali Ukrajine techniku zo sovietskej éry výmenou za modernejšiu západnú techniku od Nemecka. Hebestreit uviedol, že jeho krajina od polovice decembra rokuje s USA a ďalšími štátmi o tom, ako podporovať Ukrajinu.

Konštatoval, že možnosť dodávok techniky sovietskej výroby sa pomaly končí, pričom situácia na Ukrajine sa mení masívnymi ruskými údermi proti infraštruktúre a boje by sa mohli zintenzívniť po zlepšení počasia. Vo štvrtok Nemecko oznámilo, že rovnako ako USA dodá Ukrajine batériu protivzdušnej obrany Patriot.

Prečítajte si tiež:
V Českom Švýcarsku sa podarilo uhasiť požiar, domov sa po takmer troch týždňoch vrátia aj slovenskí hasiči (foto)

Viac k témam: Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemci dodajú Ukrajine desiatky obrnených vozidiel pechoty Marder © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií