fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemec vymyslel inteligentný obal na smarfóny. Pri páde z neho vystrelia ochranné nožičky, ktoré zabránia rozbitiu

Máte tip? napíšte nám mailom

Nový obal na smartfóny ušetrí peniaze za stále nové ochranné sklá či opravy…

Takmer všetci sme sa už iste stretli s tým, že displej na našom smartfóne po páde praskol, alebo sa orýpali či inak hrany telefónu. Výrobcovia sa nám snažia pomôcť s ochranou mobilu napríklad ochrannými sklami či rôznymi obalmi a krytmi. Lenže táto ochrana nie je dostatočná a i napriek nej sa môže mobil poškodiť. Momentálne je teda asi najistejším bezpečnostným opatrením poistenie, ktoré ale nepatrí medzi najlacnejšie a nie každý má chuť zbytočne míňať.

Philip Frenzel, študent jednej z nemeckých univerzít, sa rozhodol prísť s inovatívnym riešením, ktoré poteší azda všetkých. Vymyslel totiž obal na telefón s “airbagom.” Klasický systém airbagov by pre mobily príliš bezpečný zrejme nebol a tak po rozmýšľaní prišiel s výborným riešením – vystreľovacie pružné nôžky.

Zdroj: TechCrunch

Pri páde obal vystrelí až 8 nožičiek, ktoré sú vyrobené z plechu a plastu. Smartfón tak pri páde na akúkoľvek stranu ostane nepoškodený.

Po páde svoj mobil zo zeme jednoducho zdvihnete a ochranné nôžky zasuniete opäť do obalu. V tom momente sa automaticky pripravia na ďalšie použitie. Jediným problémom môže byť fakt, že nožičky by mohli vystreliť napríklad aj vo vrecku. Tomu by ale mali zabrániť senzory, na ktorých sa pracuje.

Prečítajte si tiež:
Komárno otvorilo novú endokrinologickú ambulanciu
Zdroj: TechCrunch

Nemec už požiadal aj o patentovanie svojho inteligentného obalu.

 

Zdroj: https://techcrunch.com/2018/06/27/this-clever-case-pops-open-to-protect-your-phone-when-you-drop-it/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií