fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecká ministerka Baerbocková po návšteve Charkovu prisľúbila ďalšiu pomoc, dôležité je nestratiť pohľad na túžbu Ukrajiny vstúpiť do EÚ

„Toto mesto je symbolom úplnej nezmyselnosti ruskej agresie proti Ukrajine a nekonečného utrpenia, ktorému ľudia, hlavne tu na východe krajiny, čelia každý deň,” uviedla Baerbocková.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková počas prekvapujúcej návštevy Ukrajiny sľúbila, že jej krajina poskytne Kyjevu viac zbraní a pomôže Ukrajine vstúpiť do Európskej únie.

Návšteva mesta

Šéfka nemeckej diplomacie pricestovala do východoukrajinského mesta Charkov, kde sa stretla so svojim ukrajinským partnerom Dmytrom Kulebom. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Toto mesto je symbolom úplnej nezmyselnosti ruskej agresie proti Ukrajine a nekonečného utrpenia, ktorému ľudia, hlavne tu na východe krajiny, čelia každý deň,” uviedla Baerbocková. Dodala pritom, že je dôležité nestratiť pohľad na miesto Ukrajiny v Európe a na jej túžbu vstúpiť do EÚ.

Politická pomoc

„Chceme Ukrajine dať veľmi konkrétne ponuky s cieľom dosiahnuť pokrok v posilnení vlády zákona, nezávislých inštitúcií a boja proti korupcii,” poznamenala nemecká ministerka zahraničia.

Minulý týždeň Nemecko sľúbilo, že v rámci zväčšujúcej sa vojenskej podpory pošle Ukrajine obrnené bojové vozidlá pechoty Marder.

Viac k témam: bojové vozidlá pechoty Marder, Nemecká ministerka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká ministerka Baerbocková po návšteve Charkovu prisľúbila ďalšiu pomoc, dôležité je nestratiť pohľad na túžbu Ukrajiny vstúpiť do EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Je čas konať v boji s klimatickou krízou a nečakať na koniec tej energetickej, vystríha Čaputová
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií