fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecká polícia zatkla muža podozrivého z plánovania teroristického útoku

Podozrivý muž si podľa polície v rámci prípravy na „islamsky motivovaný útok“ zaobstaral bližšie nešpecifikované množstvo toxických látok kyanid a ricín.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.1.2023 (Webnoviny.sk) –
Nemecká polícia zadržala iránskeho občana pre údajný plánovaný teroristický útok. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na miestne úrady.
Polícia v meste Münster podľa svojho vyhlásenia predpokladá, že 32-ročný muž si v rámci prípravy na „islamsky motivovaný útok“ zaobstaral bližšie nešpecifikované množstvo toxických látok kyanid a ricín. Podozrivého zatkli po vyšetrovaní, ktoré viedol Centrálny úrad pre stíhanie terorizmu v Severnom Porýní-Vestfálsku. Počas prehliadky jeho domu v meste Castrop-Rauxel polícia skonfiškovala bližšie neurčené materiály. Vyšetrovanie pokračuje.
V súvislosti s prípadom polícia zadržiava aj ďalšiu osobu. Podrobnosti o nej ale neposkytla.

Viac k témam: Ricín, Teroristický útok, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká polícia zatkla muža podozrivého z plánovania teroristického útoku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií