fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecká vláda potvrdila, že Ukrajine poskytne tanky Leopard 2

Vláda informovala, že najprv poskytne Ukrajine jednu rotu tankov Leopard 2 A6, ktorú tvorí 14 vozidiel, z vlastných zásob.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 25. januára 2022, 12:55

Nemecká vláda po týždňoch váhania, ktoré vyvolalo netrpezlivé reakcie spojencov, oznámila, že poskytne Ukrajine tanky Leopard 2 a schváli žiadosti ďalších krajín, ktoré by chceli spraviť to isté.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vláda informovala, že zatiaľ poskytne Ukrajine jednu rotu tankov Leopard 2 A6, ktorú tvorí 14 vozidiel, z vlastných zásob. Cieľom je podľa nej v spolupráci s ďalšími krajinami dodať Ukrajine dva prápory, teda 88 tankov, informuje agentúra AP.

Kancelár Olaf Scholz v stredu informoval, že „konajú v úzkej koordinácii“ so spojencami.

„Nemecko dá partnerským krajinám, ktoré chcú Ukrajine rýchlo doručiť tanky Leopard 2 zo svojich zásob potrebné povolenia na ich transport,“ cituje ďalej z vyhlásenia spravodajský portál CNN.

Výcvik ukrajinských vojakov v Nemecku by sa mal začať čoskoro a Nemecko sa podľa vlády v Berlíne v rámci balíčka postará aj o „logistiku, muníciu a údržbu systémov“.

Viac k témam: Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda potvrdila, že Ukrajine poskytne tanky Leopard 2 © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci nestrácajú nádej, viac ako 78 percent občanov vidí budúcnosť krajiny optimisticky
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií