Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecká vláda zamietla vytvorenie strediska na údržbu tankov Leopard v Poľsku, oficiálne rozhodnutie oznámia čoskoro

Ukrajina naliehavo potrebuje metódu na opravu poškodenej západnej techniky.

12.7.2023 (SITA.sk) – Nemecká vláda odmietla otvoriť stredisko údržby tankov Leopard v Poľsku pre tanky prevezené na Ukrajinu. Informuje o tom spravodajský portál Európska pravda odvolávajúc sa na denník Handelsblatt.

Nafúknuté cenové očakávania

Podľa jeho zdrojov oboznámených so situáciou boli dôvodom tohto rozhodnutia nafúknuté cenové očakávania z poľskej strany. Očakáva sa, že oficiálne rozhodnutie oznámia čoskoro.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Handelsblatt upozorňuje, že Ukrajina naliehavo potrebuje metódu na opravu poškodenej západnej techniky vzhľadom na protiofenzívne operácie ukrajinských ozbrojených síl.

Tanky už čakajú na opravu

Týždenník Der Spiegel už skôr informoval, že Varšava a Berlín sa nedohodli na otvorení údržbového strediska v Poľsku pre Leopardy dodané Ukrajine z niekoľkých dôvodov. Niektoré tanky už pritom čakajú na opravu.

Nemeckí výrobcovia tankov považujú spory okolo strediska na údržbu za politicky motivované.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, tanky, Údržba, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Nemecká vláda zamietla vytvorenie strediska na údržbu tankov Leopard v Poľsku, oficiálne rozhodnutie oznámia čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií