Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecko posiela na Ukrajinu protilietadlové systémy Gepard aj tisíce kusov munície

Súčasťou balíka sú aj dymové granáty, bezpilotné lietadlá, sanitky či zubné sterilizátory. 

28.7.2023 (SITA.sk) – Nemecko oznámilo novú dodávku vojenskej pomoci Ukrajine, ktorej súčasťou sú samohybné protilietadlové systémy Gepard a munícia. Podľa aktualizovaného zoznamu zbraní poslaných Ukrajine, ktorý zverejnila nemecká vláda, Berlín poslal šesť protilietadlových systémov Gepard a viac ako 15-tisíc kusov munície pre tieto systémy. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Súčasťou nového balíka pomoci je aj viac ako 2 600 dymových granátov, 10 terénnych vozidiel Bandvagn, 20 prieskumných bezpilotných lietadiel RQ-35 Heidrun a 13 prieskumných dronov Vector. Ďalej v ňom je osem sanitiek a osem zubných sterilizátorov. Minulotýždňový balík nemeckej pomoci prvý raz obsahoval tanky Leopard 1 A5.

Viac k témam: balík pomoci Ukrajine, Vojenská technika
Zdroj: SITA.sk – Nemecko posiela na Ukrajinu protilietadlové systémy Gepard aj tisíce kusov munície © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií