Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecko poslalo na Ukrajinu prvé tanky Leopard 1 aj dvadsať guľometov MG3

Nedávno potvrdil nemecký minister obrany Boris Pistorius nový balík pomoci Ukrajine v hodnote približne 600 miliónov eur.

21.7.2023 (SITA.sk) – Nemecko v rámci novej pomoci Ukrajine poslalo Kyjevu prvých desať tankov Leopard 1 A5. Podľa aktualizovaného zoznamu zbraní poskytnutých Ukrajine, ktorý zverejnila nemecká vláda, súčasťou najnovšej dodávky bolo aj dvadsať guľometov MG3, ktoré sa používajú v tankoch Leopard 2 a v bojových vozidlách Marder a DACHS. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Súčasťou dodávky je aj približne 1 300 kusov 155-milimetrovej munície pre húfnice, 2 064 kusov dymovej munície rovnakého kalibru a ďalší premosťovací systém. Medzi dodanou vojenskou technikou je aj desať pozemných radarových staníc.

Počas nedávneho samitu Severoatlantickej aliancie v litovskom hlavnom meste Vilnius nemecký minister obrany Boris Pistorius potvrdil nový balík pomoci Ukrajine v hodnote približne 600 miliónov eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: balík pomoci Ukrajine, guľomet MG3, nemecká pomoc, Nemecký minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, tank Leopard 1 A5, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Nemecko poslalo na Ukrajinu prvé tanky Leopard 1 aj dvadsať guľometov MG3 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií