fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecko zvýši výrobu munície na podporu Ukrajiny, oznámil Scholz

Berlín podľa kancelára Scholza zabezpečí pokrok vo výrobe munície, „a to ako pre zbrane, ktoré si sami dodávame, tak aj pre zbrane, ktoré pochádzajú z klasických zásob dostupných vo východnej Európe“.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.3.2023 (SITA.sk) – Nemecko zintenzívni výrobu munície aj kapacity na opravu zbraní, aby lepšie podporilo boj Ukrajiny proti ruskej invázii. V stredu to oznámil nemecký kancelár Olaf Scholz, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Teraz už rok trvajúca podpora Ukrajiny nám priniesla aj poznatky, ktoré nám umožňujú zabezpečiť aj dostatočnú zásobu náhradných dielov, že máme vytvorené opravárenské kapacity pre zbrane používané vo vojne na miestach mimo Ukrajiny,“ povedal Scholz.

Berlín podľa neho zabezpečí pokrok vo výrobe munície, „a to ako pre zbrane, ktoré si sami dodávame, tak aj pre zbrane, ktoré pochádzajú z klasických zásob dostupných vo východnej Európe“.

Viac k témam: Munícia, Nemecký kancelár, pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Nemecko zvýši výrobu munície na podporu Ukrajiny, oznámil Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií