Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecký kancelár Scholz sa s krajinskými premiérmi dohodol na prísnejších opatreniach proti migrácii

Kontroly, ktoré Nemecko zaviedlo na svojich hraniciach so Švajčiarskom, Českom, Poľskom a Rakúskom, sa majú predĺžiť.

7.11.2023 (SITA.sk) – Na nových, prísnejších opatreniach na obmedzenie vysokého počtu migrantov prichádzajúcich do Nemecka sa v utorok dohodli kancelár Olaf Scholz a premiéri 16 nemeckých spolkových krajín.

Zrýchlenie azylových konaní

K novým opatreniam patrí zrýchlenie azylových konaní, obmedzenie dávok pre žiadateľov o azyl a väčšia finančná pomoc od federálnej vlády pre spolkové krajiny a miestne komunity, ktoré riešia prílev migrantov.

Kontroly, ktoré Nemecko zaviedlo na svojich hraniciach so Švajčiarskom, Českom, Poľskom a Rakúskom, sa majú predĺžiť, ale nie je jasné, na ako dlho.

Počet žiadostí stúpol o 73 percent

Počet nových žiadostí o azyl v Nemecku od začiatku roka do konca septembra podľa oficiálnych štatistík medziročne stúpol o približne o 73 percent. Za január až september požiadalo v krajine o azyl viac ako 250-tisíc ľudí. V rovnakom období vlani lani to bolo 130-tisíc ľudí.

Väčšina žiadateľov o azyl pochádza zo Sýrie, Afganistanu a Turecka. Nemecko okrem toho od začiatku vojny na Ukrajine prijalo viac ako milión ukrajinských utečencov.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Nemecký kancelár, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Nemecký kancelár Scholz sa s krajinskými premiérmi dohodol na prísnejších opatreniach proti migrácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií