Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecký kancelár Scholz vyzval európske krajiny na dodávky Patriotov Ukrajine

Systémy Patriot na Ukrajinu zatiaľ dodali len USA, Nemecko a Holandsko.

14.5.2024 (SITA.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz vyzýva európske krajiny, aby urobili viac na podporu Ukrajiny, pričom vyjadril nádej, že Ukrajine poskytnú „muníciu, delostrelectvo, tanky a protivzdušnú obranu a najmä systémy protivzdušnej obrany Patriot“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kancelár zároveň v utorok počas návštevy Štokholmu prisľúbil podporu Kyjevu tak dlho, ako to bude potrebné. Informuje o tom web CNN.

Scholz dodal, že aprílové oznámenie Nemecka, že pošle na Ukrajinu tretí systém Patriot, nebolo ľahké rozhodnutie, pretože Nemecko samo nemá týchto systémov veľa.

Systémy Patriot na Ukrajinu zatiaľ dodali len USA, Nemecko a Holandsko. Španielsko sľúbilo poslať rakety Patriot, ale nie celý systém.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Nemecký kancelár, pomoc Ukrajine, Protiraketový systém Patriot, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Nemecký kancelár Scholz vyzval európske krajiny na dodávky Patriotov Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií